מדריך

שלישיה בג'קוזי

הטריו הברלינאי הרב לאומי "ג'קוזי" הגיע להשיק אלבום חדש במסיבה ענקית בברזילי

ברזילי, תל אביב., 07-02-2008 23:30
שלישיה בג'קוזי

אם תחפשו את הפירוש למילה "מגניב" במילון, בטוח תראו שם תמונה של ג'קוזי, הלהקה, לא המכשיר. הטריו החם מורכב מ-Sasha Perera הסולנית הסרי-לאנקית המדהימה, שכובשת את הבמה עם הנוכחות הכריזמטית שלה יחד עם המפיקים והנגנים Robot Koch ההארדקוריסט מברלין ואורן גרליץ הישראלי.

השלישייה נפגשה בברלין ב-2002. לאחר שסשה שמעה את הביטים של רובוט השניים נפגשו מספר פעמים להקליט בדירה של חבר. מאוחר יותר הצטרף עליהם אורן, היחיד בעל השכלה מוזיקלית פורמאילית. אחרי שבנו לעצמם בסיס מעריצים מוצק עם הופעות מחתרתיות ופריקיות, הם שיחררו את סינגל הבכורה 'Fish" ב-2003 שבזכותו זכו באור הזרקורים בתכנית הקאלט של Jhon Peel המנוח מה-BBC. אחרי שנחטפו ע"י הלייבל הברלינאי Kitty-Yo ב-2005, הם שיחררו את אלבום הבכורה המשובח שלו ציפו כבר רבים "Pure Breed Mongrel".  

לאחר יציאת אלבום הבכורה מאגר המעריצים שלהם התפשט ברחבי העולם. ג'קוזי עבדו דרך מייספייס וזכו לאמן החודש ב-MTV Desi - NYC (ערוץ טלויזיה שמכוון לדור שני של מאגרים הודים ושכניהם) . ב-2006 הם החלו להופיע ברחבי העולם מארה"ב דרך דרום מזרח אסיה לרוסיה וטרנסלבניה. הם ניגנו בפסטיבלים, מועדונים ובבמות גדולות וחלקו במה עם אומנים כמו Public enemy, Apex Twin, Roots Manuva, Massive Attack, Chicks on Speed ורבים אחרים.

אחרי שחרורו של הסינגל המצליח BLN, תשובת הבוטי-Fאנק ל-LDN של לילי אלן, ג'קוזי באים אלינו להשיק את אלבומם השני והטרי "Blitz N Ass" עם הופעה שאפשר לחתום שתרים לכם את הרגליים.  כיאה להרכב ברלינאי שמשלב מצד אחד את הוויב האלקטרוני שכה מזוהה עם העיר ומצד שני אחראי על חיבורה של העיר לכל הבלאגן הבאסי שמתרחש היום בעולם (סשה היתה המפיקה של הליין שהביא גריים ודאבסטפ לברלין - Grime Time) האלבום נשמע כמו- low-end grime-tech-dub-rave-tronic משולב עם פופ.

בקיצור, מפלצת של מוסיקה אלקטרונית ו-R&B עם מקצבים שמזיזים את התחת וסאונדים טכנואידים מגניבים. את הגיבויי מהקומי ייתנו נדב רביד בסט עם טליסמן ואונילי (שהשיקה ממש בימים אלו את הסינגל הראשון מאלבומה החדש) על המיקרופון. ויסגור כלבתא (שעשה רמיקס לטראק של ג'קוזי שעתיד לצאת ושבאלבומו שנרקח בימים אלו הוא מארח את סשה הסולנית של ג'קוזי לטראק) על הפטיפונים.

ג'קוזי, יום חמישי ה-07.02, חצות, ברזילי, הרכב 13, תל אביב.

תגובות

  • כלום לא השתנה הא

    גם פעם שעברה אונילי חיממה והייתה מצויינת וכלבתא סגר אבל לא היה כבר אף אחד רביד וטליסמן עולים לפני ג'קוזי?

    ליצ'י חולמני, 04-02-2008 10:36