מדריך

שוטי שוטי ספינתי

קורזנשטרן היא ספינה רוסית בת ארבעה תרנים, פרוחוד הוא ימאי מצויר שיש לו אחת כזאת. קרוזנשטרן ופרוחוד היא להקת קלייזמר ניסוני שמגיעה לתמונע

תמונע, תל אביב., 31-01-2008 22:30
שוטי שוטי ספינתי

 קרוזנשטרן ופרוחוד הוקמה ב-2002 ובחרה להתעסק במוזיקה יהודית מהצד הנסיוני שלה. כלומר במוזיקת כלייזמר פרופר אך במבט מהצד ולא מתוך החתונה האידישאית. סגנון הלהקה כונה קלייזמר-קור; שילוב של אוונגארד, ג'אז וגאראג' עם כלי הקלייזמר וווקאל ג'יברישי.  איגור קרוטוגולוב, חבר לרוסלן גרוס, הבסיסט לשעבר של Rabies Caste,  ביחד עם אוליה ילנסקי על האקורדיון וגיא שכטר על התופים, ההרכב נע בעולמות ספק הזויים ספק ממוקדים עד דק, עם קטעים שמצליחים לתת אווירה ספק קומית ספק רצינית.

 דיסק הבכורה, The Craft of Primitive Klezmer, שהיה יותר כלייזמר פרופר, יצא ב-2003 בלייבל אוריס מדיה ולווה במספר הופעות. בנובמבר אותה שנה יצא באוריס מדיה הבוטלג הרשמי הראשון של הלהקה, "Live In Karaganda", עוד באותו חודש יצא אלבומם השני, "Songs". איגור כתב את כל השירים באלבום למעט "מהוללות", אותו כתב...ג'ון זורן. האלבום הופק בעזרתו של טכנאי הסאונד אודי קומראן, הידוע בעבודתו עם להקת אבק. הלהקה מופיעה באופן פעיל בחו"ל וגם בארץ. ב-2005 הקים קרוטוגולוב הרכב צד נוסף בו כלולים כל חברי קרוזנשטרן ופארוחוד + 7 מוסיקאים נוספים העונה לשם קראטה באנד.

קרוזנשטרן ופרוחוד, יום חמישי ה-31.1, 22:30, תיאטרון תמונע, שונצינו 8, תל אביב.

תגובות