מדריך

מפגש מהסוג הקצבי

Makossa & Megablast, מסנדקי תרבות הדיג'ייז בוינה נוחתים בארץ לתקלוט בברזילי

ברזילי, תל אביב, 18-01-2008 23:30
מפגש מהסוג הקצבי

Makossa & Megablast הם מסוג האמנים שאי אפשר להגדיר במילה אחת את הסגנון המוסיקלי שלהםׁ(בשביל זה יש מייספייס). קטע הבכורה שלהם "Kunuaka/Like a rocket" זכה לתמיכה מאסיבית מאומנים גדולים כמו קארל קרייג, פיטר קרודר, לורן גרנייה וקני לארקין והיה מועמד לטראק הטוב ביותר של 2006 ע"י Gilles Peterson's Worldwide Awards והיה לאחד הקטעים המובילים בועידת המוסיקה במיאמי.

מאקוסה נחשב לסנדק של תרבות הדיג'יי בוינה, הוא הוציא יותר מ-20 אוספים מצליחים במהלך ה-10 השנים האחרונות ועבד עם Sofa Surfers ו- Peter Kruder במהלך שנות ה-90. תכנית הרדיו שלו "Swound Sound System" עם Mc Sugar B (שהיה בארץ בדינמו דבש לפני מספר שנים) משודרת כבר 13 שנה.

מגהבלאסט החל את הקריירה שלו בתחילת שנות ה-90 כדיג'י ומפיק שמושפע מאסיד האוס, טרייבל ואלקטרו. הוא פיתח את הסאונד ה"ווינאי" שלו והציג את אלבום הבכורה הנחשב שלו "Creation". יש לו אולפן מקסים עם המון ציוד וינטג' והוא עשה רמיקסים ל-!K7, Afroart ו- Pulver והטראקים שלו קיבלו פרשנות חדשה ע"י אומנים כמוStereotyp Fauna Flash, Pressure Drop.

הצמד האוסטרי קיבל חותמת של איכות כאשר חתם בלייבל G-stone של קרודר ודורפמייסטר ואפשר לומר שממשיך בדיוק איפה שהשניים האחרים הפסיקו. מאקוסה ומגהבלאסט הם מפיקים שרקחו מרקחת אלקטרו דאב האוס מקורית וחדישה מעושנת ורוחנית, עם מלודיות אלקטרוניות של טכנו כשעליהן מונחים ווקאלז, תוסיפו ציטטות חודרות של אסיד, אולד סקול האוס ומקצבי וודו אפריקאי. הסאונד חם נקי ובועט כמו שטרודל תפוחים וינאי. לאחרונה הם הפיקו את הסנונית הראשונה בפרויקט ההצדעה ל Nicolette-הווקאליסטית של Massive Attack (באלבום (Protection ומפיקה גדולה בפני עצמה בשנות ה-90). השניים גם מתקליטים הרבה עם Kruder, Ame, Gilles Peterson, Jazzanova Chateau Flight, Booka Shade. בארץ יגבו את הצמד: ניב הדס ונדב רביד.

MKOSSA&MEGABLAST, יום שישי ה-18.1, חצות, ברזילי, הרכב 13, תל אביב.

תגובות

  • שאלת תם

    איך יתכן שהכתבה הזו פורסמה ב-18/1 אם היום ה-17...

    אורית, 17-01-2008 18:51

  • תשובה כנה

    הכתבה הזו לקוחה מתוך המדריך שלנו באתר. הכתבות שם מתפרסמות תמיד ביחס לתאריך שבו מתקיים האירוע. מאחר שאנחנו משתפים אתכם בתקלוט הזה (פרסים והרשמה) - הוא הוקדם ע"מ שכולם יראו אותו לפני יום שישי.

    קול הקמפוס, 17-01-2008 22:27