מדריך

מפוזרים

פסטיבל הסאונד "הפזורה" מציג מוסיקה חדשה עם מיצגי סאונד ייחודיים, פרוייקט רדיו ואורחים מחו"ל במרכז לאומנות רב תחומית בחולון. הפתיחה הערב, והדובדבן: הופעה של Mouse On Mars

המרכז לאומנות דיגטלית, חולון., 13-12-2007 19:00
מפוזרים

פסטיבל הפזורה ישלב הופעות בלבונטין 7 ובחאן בירושלים עם תערוכה במרכז לאמנות דיגיטלית בחולון. התערוכה של עבודות וידיאו וסאונד עוסקות בקשר בין מוזיקה ושפה. שפה היא תבנית היוצרת משמעות וכך גם המוזיקה, הנותנת משמעות לצלילים. השפה והמוזיקה בנויות שתיהן על מערכות חוקים ותבניות לוגיות. התערוכה תציג עבודות בהן אותן תבניות נשברות ומפורקות ובמקום שפה וצלילים נשאר הסאונד כחומר גלם אשר משמש מחדש בצורה אחרת לבניה של תקשורת.

הערב, בקרית הספורט בחולון  בשעה 23:00, יופיע הצמד מאוס און מארס, הנחשב לחלוצי בתחום הטכנו האקספרימנטלי, ועשה בשנות התשעים את מה שיהפוך למובן מאליו בעשור הנוכחי בכל התחומים של האלקטרוניקה הניסיונית; החל מהסלטים האלקטרוניים שמשלבים רעש ואלמנטים של ג'אנגל, טכנו ו-IDM, של פלנט מיו וכלה באלקטרו-רוק הכה-אופנתי של DFA. מאוס און מארס ממשיכים להמציא את האלקטרוניקה מחדש גם עכשיו, יחד עם מארק אי סמית מהפול תחת השם פון סודנפד.

בתערוכות הכללות בפסטיבל ישתתפו, בין השאר, מרקוס קאוטוס אמן סאונד ייחדוי שיצירתו האחרונה משלבת קולות טבע שהוקלטו ביער אנגלי במשך שבועיים בטכנלוגיית הקלטה מיוחדות כדי לשלב צלילי ציפורים יחד להרמוניה אחת. אדריאנה גארסיה גאלאן - יוצרת רב תחמיות שעוסקת בנושף לסאונד גם בוידיאו ארט ומיצגי רחוב ואפשר לטעום קצת מכל דבר באתר שלה. ארתור זימז'ווקי (רחמו עליי, הוא פולני) שחוקר את גבולות המוסיקה והיכולת האנשוית בין השאר על ידי שילוב בין זמרי מקהלה מקצוענים לחרשים שמבצעים קנטונים של באך. 

במקביל לסדרת ההופעות יתקיימו "הפרעות סאונד" (16.12.07 - 19.12.07) - הופעות במרחב העירוני של העיר  חולון.  אמנים ישראלים ובינלאומים יבנו מייצבים ומייצגים אשר יתקיימו לפרק זמן ואז יעלמו ויופיעו מחדש במקום אחר ביום למחרת. לפרטים נוספים ניתן לפנות לאתר המרכז.

תמונה פנימית: "הלחישה נשמעת" עבודה של אימוגן סטידוורטי

פסטיבל "הפזורה" (תוכנייה מלאה כאן), יום חמישי ה- 13.12,  19:00, המרכז לאמנות דיגטלית, ירמיה 16, חולון. 

תגובות