מדריך

אהבה חופשית

הלייבל Hippies מציג לראווה את מרכולתו ב Hippiestock, פסטיבל הופעות מיוחד עם להקות הלייבל. בגנזך (זמן אמיתי לשעבר)

גנזך, תל אביב., 13-12-2007 21:00
אהבה חופשית

פסטיבל ההיפיסטוק הראשון התקיים בשלהי חודש ספטמבר, שנת 2005. אחרי חלום נבואי של יו"R הלייבל הוא קרא אליו את אמניו והצההיר: נקיים פסטיבל בו יופיעו כל אמני הלייבל לתפארת מדינת ישראל. חיש קל נאספו כל להקות הלייבל, להקת אנרגיה חולנית, להקת השפן הנכון, להקת Joe Mama (שפרשה לקראת התאריך הגורלי), נועם וצבא הישע וכן הצטרפה להקה אורחת, העונה לשם The Riders, ששרידיה התפזרו לכל עבר, וגרעינה המשפחתי הקשה הפך להרכב המצויין והנדיר Windy & Destiny. הארוע התקיים במועדון קאמלוט ת"א, זכרונו לברכה. ותעד בזמנו במצלמות חדשות ערוץ 3. פסטיבל ההיפיסטוק השני התקיים, בחודש אפריל, 2006, במועדון הלימה לימה.  תרמו לארוע רב משתתפים, שחזו בלהקת 951, להקת השפן הנכון, נועם וצבא הישע ובהופעה ללא כל סוף באופק של להקת אנרגיה חולנית. ההיפיסטוק השלישי היה אמור להתקיים בחודש מאי, השנה, אולם עקב שינויים אמנותיים במקום הנבחר הוחלט להעבירו למקום אחר. נבדקו האפשרויות של העברת הארוע לקיבוצים בצפון, בעיר חיפה, ולמקומות שונים ברחבי גוש-דן. לאחר בדיקת כל האפשרויות הוחלט בפה-אחד (של חבר הדירקטוריון היחיד של הלייבל) על מועדון "הגינזך" הממוקם על שרידי מועדון "זמן אמיתי", לשעבר. וכעת נעבור לרשימת המשתתפים:

אנרגיה חולנית - את מה שלא נאמר ונכתב על להקת אנרגיה חולנית יוכלו לספר לכם כ-700,000 חברי הלהקה בעבר, הפזורים אי-שם ברחבי גוש דן. לאחר כשלושה אלבומי אולפן, שניים בעברית ואחד באנגלית, ועוד שיתופי פעולה רבים ומגוונים עם אמנים שונים, מוציאה הלהקה את אלבומה החדש "a Mazing Grease" ואת אלבומה הקודם בהוצאה מחודשת, בלייבל האמריקני Allegro Records. להקת אנרגיה חולנית משתתפת פעילה בארועי ההיפיסטוק מיום היווסדו ולרגל הארוע אף הקליטה את שיר הפסטיבל, ואפילו בשפה העברית, שלא כהרגלה. להקת אנרגיה חולנית תבצע בפסטיבל חומרים ישנים לצד חומרים מהאלבום החדש וקטעים מאלבומים עתידיים בשילוב עם הקרנות סרטי פילם בפורמטים שונים. 

951 - הלהקה פועלת כבר למעלה משבע שנים בסצנה האמנותית כהרכב מוזיקה חתרני ובועט, לא מתחנף ולא מתפשר. בשנת 2000, הוציאה 951 את הדיסק הראשון, שכלל חמישה קטעים, וביניהם קאבר לשיר של דיוויד בואי וכמובן קטעי וידאו כבונוס. בשנת 2004, הוציאה הלהקה את האלבום: "האוסף", וב-2006 את האלבום "Plastico". להקת 951, פעילה באופן עצמאי לחלוטין, אך זו אינה הפעם הראשונה בה נוטלת הלהקה חלק בפסטיבל ההיפיסטוק. כבר בפסטיבל הקודם נתנה הלהקה הופעה, אמנם קצרה, אך משובחת, בתחילת הערב. 

 Rockn'Roll Leftovers - הגרעין הקשה של להקת Joe Mama, חוזר אלינו בגלגולו הנוכחי כלהקת Rockn'Roll Leftovers. לאחר סיבוב הופעות קצר בסקוטלנד חוזרת אלינו השלישיה, ליידי ג'ניפר רול, גלית אופגנג וג'ו קוסטה בחומרים חדשים, לפני הקלטת אלבום חדש. לפני מספר חודשים הספיק ההרכב להקליט אלבום EP הכולל שישה קטעים ועונה לשם: Six Tracks Pack. הופעת רוקנ'רול, רוקאבילי ופאנק משובחת.

השפן הנכון - השפן הנכון, דמות שנויה במחלוקת, כאב ראש לכל מארגן פסטיבל. דרישותיו המוגזמות של ההרכב כגון: שתיה במהלך הארוע ותשלום לאחר ההופעה, גורמים להרכב להופיע בארועים מיוחדים בלבד. השפן הנכון, שריד אחרון לתנועה הקיבוצית, החל את דרכו האמנותית לפני קריסת התנועה, ליווה אותה במהלכה וכיום מפגין רוק קיבוצי עם נטייה לסרף אורבני, לזכרה. להקת השפן הנכון מלווה את פסטיבל ההיפיסטוק עם הקמתו, והייתה למעשה הלהקה הראשונה שפתחה את הערב הראשון. השנה האחרונה הייתה עמוסה במיוחד, עבודה על אלבום חדש והקלטת קטעים אינסטרומנטליים לסרטים מצויירים.

Ko-X -  הלהקה שמפיצה את בשורת הרוקנ'רול, ובגדול. ויטו רוקסטאר - זמר הלהקה וגיטרה, ארצי המלך - תופים וקולות רקע, עומר סווינגר - גיטרה וקולות רקע, ושמאנבונדי על הבס, נותנים את הופעת הרוקנ'רול מהטובות בתל-אביב. לצפייה בעמוד ה-MySpace של להקת Ko-X, הכולל קטעי וידאו, קטעי מוזיקה, גלרית תמונות ועוד.

לפרטים נוספים על האמנים, על הלייבל ועל הפקות נוספות של Hippies באתר.

תמונה פנימית: אנרגיה חולנית, צילום: יערה אורן.

Hippiestock - יום חמישי ה- 13.12, 21:00, הגנזך (זמן אמיתי לשעבר), אילת 22, תל אביב.

תגובות