מדריך

תיעוד אישי לחלוטין

סרטים בסלולר, ילדים עושים סרטים באינטרנט, דיון בנושא התיעוד האישי החדש במסגרת פסטיבל דוקאביב.

, 22-03-2007 16:00
תיעוד אישי לחלוטין

מהפכת התיעוד האישי היא מגפה בלתי ניתנת לעצירה בימנו, גולשים שמעלים לאינטרנט קטעי וידיאו חושפניים, סרט שלם שצולם בסלולרי, חדשות בדור השלישי, וסרט דוקומנטרי שנוצר בתקציב של 218 דולר והגיע רחוק. אירועים אילו מתרחשים מדי יום ביומו. תחת הכותרת "קדחת התיעוד", יערוך בשבוע הבא פסטיבל דוקאביב אירוע מיוחד עם פאנל מומחים, שיוקדש להשפעות הניו-מדיה על הקולנוע והתקשורת בפאנל, שייערך בסינמטק תל אביב ייקחו חלק נציגים בכירים מעולם האינטרנט, הסלולר והקולנוע.

הפאנל יפנה זרקור אל ה'מתעדים החדשים' – אותם משתמשים המעלים סרטונים עם פיסות חיים לאתרי הווידיאו באינטרנט, ובמקביל - לאלה המייצרים כתבות של עדות ראייה באמצעות הטלפון הסלולרי, ומפנים אותן למהדורות החדשות בטלוויזיה. המשתתפים בפאנל ינסו לברר מה הופך את החומרים האלה לפופולאריים כל כך, עד כמה הטכנולוגיות החדשות משפיעות על דרכי תיעוד המציאות, ולאן כל זה לוקח את הקולנוע הדוקומנטרי שהכרנו עד היום.

הפאנל ילווה בהקרנת קטעים מתוך הסרט הראשון באורך מלא שצולם במצלמה סלולרית, "פגישות אהבה 2.0", קטע מתוך הסרט Tarnation, וקטעים מתוך בלוגים, סרטונים שהועלו לאינטרנט, וסרטים דוקומנטריים אישיים. בין המשתתפים בפאנל יהיו שרגא מור - מנהל חטיבת התוכן והמוצרים בחברת פלאפון; עידו ספרותי – מטה-קפה ישראל; גל רז -עורך ראשי של פורטל הווידיאו flix מקבוצת 'תפוז'; עמית גורן – במאי ומפיק של סרטים דוקומנטריים אישיים, ושמוליק דובדבני – מרצה וחוקר זרם התיעוד האישי בקולנוע הדוקומנטרי. את הדיון ינחה איש הטלוויזיה דב גלהר – יוצר דוקומנטרי בזכות עצמו.

חמישי ה-22.3 במסגרת פסטיבל דוקאביב, סינמטק תל אביב, 16:00.

תגובות