מדריך

הערת שוליים

אירוע אמנות עצמאי תחת הכותרת הערה 11 – הערה אחרונה או לפני שנהפוך לבינאלה יתקיים ברחבי ירושלים

ירושלים, 11-10-2007 17:00
הערת שוליים

אירוע עצמאי בשם "הערה" יתקיים ברחבי ירושלים בהשתתפות מעל חמישים אמנים שונים מתחומי אמנות שונים וידיאו, פרפורמנס, צילום, פיסול, סאונד, מוזיקה, גרפיקה, ועוד. האירוע מתקיים זו השנה השישית והשנה מתעסק האירוע תחת הכותרת ""הערה האחרונה או לפני שנהפוך לבינאלה" במושג האוטופיה, על מובניה השונים, כגון "שום מקום", "מקום מושלם", "חברה מושלמת"; הליכה ואיזורי מעבר, כאשר כל נושא יקבל פן אחר בביטוי של העבודות באתרים השונים של האירוע.  "הערה 11" יתקיים באיזור של מגרש הרוסים ורחוב הנביאים בירושלים בארבעה מוקדים שונים וברחובות המקשרים ביניהם. כמו כן במהלך אירועי "הערה  11" יושק הגיליון האחרון של כתב העת לאמנות "הערת שוליים". האירוע והגיליון מסיימים שש שנים של פעילות רצופה בה לקחו חל באירועים ובכתב העת מעל 400 אמנים.

בין האמנים המשתתפים באירוע ניתן למצוא את עידו גוברין וליאור בלדפורד שיציגו את עבודתם "אי", מיצב אודיו-ויזואלי המציג אלטרנטיביה אוטופית לצמתי מריבה בנאליים על ידי עיבוד חוזר של המציאות המוכרת. כמו כן תוצג העבודה "נקודת אלף" מאת ערן זקס ויאיר רשף, עבודה שהיא נקודה שדרכה משתקפים כל המרחב והזמן בו זמנית ורב ממדית. אחת לכמה זמן אחד האימג'ים נעצר. הסאונד נשמע דרך מערכת רמקולים תלת-ממדית שמוצבת בחדר.  טל מור ולירן אלבז יבנו דגם ארכיטקטוני מוקטן מבטון של מקטע מקו החוף של תל אביב עם סכר הפרדה. מלבדם יציגו גם יונתן טואיטו, הדס עפרת, זמר סט, יערה דיין, יואב רבן, חנה בן חיים, גיא ברילר, אסף מן, דניאל דוידווסקי, נדב עסור, רפי בלבירסקי, עלמה בן-יו, תומר רוזנטל, קיקי קרן-הוז, חנן אבו-חוסיין, ג'ק פאבר, אריאן ליטמן, ראובן זהבי, שגית מזמר, קבוצת איפה דנה?, יוסי ועינת גלנטי, עתר גבע, אמנון וולמן,  נעמי טנהוזר, גיא יצחקי ולירז פנק.

כתב העת "הערת שוליים" ואירועי האמנות "הערה" המלווים את ההוצאה לאור של כל גיליון, מהווים בשנים האחרונות פלטפורמה לתצוגה וליצירה של אמנות עכשווית וצעירה בנוף האמנות הירושלמי והישראלי בכלל. אירועי "הערה" הם אירועי אמנות תלויי מקום המתרחשים בכל פעם במקום אחר בירושלים. בכל אירועים משתתפים  כ-60 אמנים המציגים עבודות הנוצרות במיוחד לאירוע ובהתאם לנושא הנבחר, והמתייחסות למורכבות האתרים שהאירועים מתרחשים בהם.  בין המקומות בהם נערכו אירועים נציין את  מגדל דוד, בית הכלא הבריטי (מוזיאון אסירי המחתרות), בית הספר האנגליקני וחצר סרגיי. פרוייקטים אלו נולדו ומתקיימים ללא תמיכה ממסדית וללא חסויות מסחריות. מדיניות זו של המארגנים היא מכוונת ומודעת, ומהווה ניסיון לפתח אופני פעולה בלתי-ממסדיים שיולידו אמנות מקומית בלתי תלויה, שממנה יתפתחו ערוצי פעולה שיפעלו לצד נוף האמנות הממסדי.

 

"הערה 11 - הערה אחרונה או לפני שנהפוך לבינאלה", חמישי ה-11.10, 17:00 - 24:00, : "שבט אחים", סדנת ההדפס, "אוגנדה", "דילה", חצר סרגיי, מוניות שירות, המרחב הציבורי באיזור מגרש הרוסים, ירושלים.

תגובות