מדריך

Dennis Alcapone בישראל

אחד מנציגי ההיסטוריה של המוזיקה הג'יימקנית ומראשוני האמ סיז, מגיע לראשונה להופעה בארץ. יחממו: Faithful Brothers

האזור, הרכב 13, תל אביב, 08-12-2016 21:30

תגיות: האזור, Dennis Alcapone, Faithful Brothers


דניס אלקאפון. הוא נולד בשנת 1947, במחוז קלרנדון בג'מייקה בשם דניס סמית'. יום אחד כשייצאו הוא וחבריו מסרט אודות אל קאפונה העבריין האיטלו-אמריקאי, באחד מבתי הקולנוע של קינגסטון , דניס החל משתטה וציטט קטעים מהסרט וחבריו זיהו את הדמיון בינו לבין העבריין האמריקאי הידוע לשמצה. מאז כונה "אלקאפון" והיה לאומן הראשון בג'מייקה המכונה על שם גיבור קולנוע, דבר שהפך לשגרה לימים כשאמנים בחרו בגיבור קולנוע בתור שם הבמה.

אלקאפון ייסד את הסאונד סיסטם "אל – פאסו" בשנת 1969 וטוענים שפעל רק עד לשנת 1972/1973. "אל- פאסו" הייתה לחממה אשר אליה התנקזו צעירי הגטאות הלומדים את תורת האמ.סי במו אוזניהם- בין תלמידיו תוכלו למצוא את טריניטי, דילינג'ר, קלינט איסטווד, יו בראון ואת ראנקינג ג'ו ועוד. אל פאסו היה נחשב כבית מדרש של ממש לאותה אסכולה. חשוב לציין שהוא לא היה הראשון הבלעדי והיו דיג'ייז ואמ.סיז לפניו. הוא הגיע לזירה קצת אחרי יו – רוי ופתח את הצוהר ולפני הפריצה של ביג יוט'. ועד לימינו אנו, ביג יוט' , יו-רויי ואלקאפון הם אחרוני הנפילים של התרבות הזאת שמהווה את ראשית היסודות של אומנות הראפ בג'מייקה ובעולם כולו. אלקאפון הקליט עם כל המפיקים האיקוניים מקית' האדסון, דיוק ריד, סיר קוקסון דוד בסטודיו וואן, באני לי, לי סקרץ' פרי, פרינס ג'אזבו, ג'ו גיבס, אוגוסטוס פאבלו, דניס בראון, פרינס באסטר, מאד פרופסור. הוא מתגורר בעיקר בלונדון החל משנת 1975, ומופיע בשנים האחרונות ברחבי העולם, ובכך פותח לאנשים חלון בזמן לעידן נעלם בתרבות הג'מייקנית שנחשב הבסיס של כל מה שאנחנו מכירים היום.

על החימום: Faithful Brothers שיקבלו את פניכם ובאמתחתם אוצר מוזיקלי שנאסף בקפדנות במשך שנים וכולל את יצירות הרגאיי הרוקסטדי - והסול המשמעותיות ביותר. ומיד לאחר ההופעה של דניס אלקאפון, וגם Reality - האם סי של איימר סאונד וממשפחת היארד סטורם , יסחוף אותנו בסגנון ההגשה הג'מייקני הלוהט שלו והפעם עם מיטב הטיונים של הרגאיי רוטס והפאונדיישן כפי שרק הוא יודע להגיש אותם. 

הכנסו לאווירה:

תגובות