מדריך

Moderat בישראל

אחד מההרכבים האלקטרונים החשובים והמצליחים בעולם: מודראט (מודסלקטור + אפרארט) בהופעת בכורה בישראל

האנגר 11, נמל תל אביב, 10-11-2016 21:30

תגיות: האנגר 11, נמל תל אביב, moderat

הטריו הברלנאי (גרנוט ברונסרט, סבסטיאן סזארי וסשה רינג) חוגג בימים אלו את אלבומו השלישי, שזכה כמו קודמיו לביקורות מדהימות, צבר במהירות עשרות מליוני השמעות  ביוטיוב והפך לפס הקול של הפסטיבלים המובילים בעולם. הופעת הלייב של ההרכב לוקחת את אומנות האודיו -ויז'ואל לקצה ומצליחה להביא לבמה בצורה מדהימה את נוסחת הקסם של מודראט - שילוב עצומתי ומרגש של זרמים שונים במוזיקה האלקטרונית עם קריצה לחובבי ההיפ הופ, פופ והאינדי רוק. 

בעשור וחצי האחרונים מודסלקטור ואפרארט התקיימו בעולמות נפרדים, תחילה בסצנת המועדונים הברלינאית ובהדרגה ביססו את מעמדם בעזרת אלבומי אמן מבריקים כקול ייחודי ודומיננטי בסצנת האלקטרוניקה הבינלאומית. המכנה המשותף לשניהם הוא מתיחת הגבולות ובעיטה במוסכמות הז'אנר בו הם פועלים. שיתוף הפעולה העיקרי הראשון שלהם בשנת 2009 (קדם לכך EP שיצא ב 2003) חשף לעולם את אלבומם הראשון ובו השילוב המסקרן בין רמות ההפקה המטורפות והמקצבים המופרעים של מודסלקטור לבין המלודיה המפותחת וקולו השברירי של אפרארט. שילוב כוחות שהלך והתהדק באלבומם השני והשלישי - שיצא לאחרונה.
מודראט מצליחים להכתיב סגנון חדש: פופ-סול אלקטרוני מתוחכם ועשיר, סאונד שכבש בין השאר את ליבו של ת'ום יורק ששיתף פעולה עם ההרכב ואף צירף אותם כמופע החימום בסיבוב ההופעות של רדיוהד.
מופע הלייב שלהם התקבל בזרועות פתוחות בכל הפסטיבלים המובילים כגון : פרימוורה,סונאר, מלט וכו'. שבכולם הם מקבלים את הבמה המרכזית וסוחפים אחריהם עשרות אלפי חובבי מוזיקה מתקדמת.
מודראט שהגיעו לתל אביב מספר פעמים בנפרד במהלך העשור האחרון, מקיימים קשר מרגש עם הקהל הישראלי שתמך בהם והצביע ברגליים עוד בשלבים מוקדמים מאוד בקריירה. אנו נרגשים לארח אותם חזרה בשיאם כאחד ההרכבים הרותחים והמשפיעים בסצנה העולמית לעוד לילה בלתי נשכח .

הנה טעימה:

תגובות