מדריך

The Chemical Brothers בישראל

הצמד הבריטי (Tom Rowlands and Ed Simons) מגיע לראשונה לישראל. יחממו: 2manydjs, רד אקסס ועופרי גופר

מרכז הירידים, גני התערוכה, תל אביב, 12-11-2016 21:00

תגיות: גני התערוכה, 2MANYDJS, the chemical brothers, מרכז הירידים

הצמד הבריטי (Tom Rowlands and Ed Simons) הם במידה רבה דוכסי ההגמוניה של המוסיקה האלקטרונית בעשורים האחרונים. 
האצבע על הדופק, ותמיד ביט אחד לפני כולם, הוציאו רק לפני שנה אלבום ((Born in the Echoes שהתמקם בראש המצעדים באירופה, ארה"ב ואוסטרליה.  הצמד שהתחיל את דרכו בנגינת סטים אפלוליים במנצ'סטר של סוף שנות השמונים, החל לייצר תהודה מקומית בממלכה הבריטית עם צאת אלבום הבכורה שלו Exit Planet Dust.  אלבומם השני Dig Your Own Hole ב-97' סחף את העולם בסערה עם סינגלים בראש המצעדים וגראמי ראשון על Black Rocking Beats. הביג ביט השמן של הברדרז נכנס לתודעה עולמית והצמד החל להסתמן כאחת התופעות האלקטרוניות המשפיעות והמצליחות בכל הזמנים.
ב-99' יצאו עם אלבומם השלישי שהתרחק מעט ממחוזות הביג ביט לכיוון ההאוס. באלבום אפשר לשמוע את קולו של נואל גאלאגר (Oasis), ג'ונתן דונהיו (Mercury Rev) והופ סנדובל (Mazzy Star) וכמובן הקליפ הענק של מישל גונדרי ל-Let Forever Be. 
ביחס לאבומם הקודם מ-97', Surrender לא שבר קופות אך סינגל אחד מתוכו, Hey Boy, Hey Girl, כבש את העולם. משם הדרך כבר היתה סלולה ובמשך 20 שנה הברדרז מביאים לעולם את בריטניה האלקטרונית במיטבה. Galvanize שזיכה אותם בשני פרסי גראמי נוספים, Push The Button ושיתופי פעולה לאחרונה עם Beck ו-St. Vincent. כל הזמן עם שמירה דתית אדוקה על אסתטיקה מוסיקלית ובימתית, ויז'ואל מושקע ומסונכרן ופריצות דרך טכנולוגיות כיאה לאחד ההרכבים האלקטרוניים הגדולים והמשפיעים בעולם, אז והיום. 

 

על החימום: 2manydjs: 
האחים דואל, שהתחילו כהרכב רוק אלקטרוני בשם SOULWAX בשנות ה90, מרחיבים מאז גבולות מוזיקליים והפכו למבוקשים במיוחד שהקדימו את זמנם עם אלבום המאש אפים As Heard On Radio Soulwax שהפך לאחד האלבומים האלקטרוניים הפופולאריים ביותר בעולם. 
השניים לא מסתפקים בתפקיד הדיג'יי ועוזבים את עמדת הרזידנס הקבועה שלהם באיביזה כדי לעסוק בפרויקטים מוזיקליים מרתקים כולל המרת למעלה מ50 אלף אלבומים לפורמט דיגיטלי עבור הרדיו האינטרנטי שלהם RADIO SOULWAX. הפרויקט משדר 24 שעות מיקס רצוף מלווה בוידאו ארט שמוקרן גם בהופעותיהם, השניים חברו לג'יימס מרפי מנהיג LCD SOUNDSYSTEM שנמאס להם להתלונן על הסאונד במועדונים כדי להקים מערכת סאונד מפלצתית וממשיכים לדחוק את גבולות המושגים דיג'יי וז'אנר בכל דבר שהם עושים.

 

עוד יחממו, סוללת הדי ג'ייז של הברקפסט והבלוק:


Red Axes ,Ofri Goffer & Shlomi Zidan 

תגובות