מדריך

Blixa Bargeld & TehoTeardo

המוזיקאי והמלחין האיטלקי תיאו טירדו מגיע להופעה יחידה בישראל לצד המוזיקאי הגרמני בליקסה ברגלד לרגל אלבום חדש משותף

רדינג 3, נמל תל אביב, 15-09-2016 21:00

תגיות: רדינג 3, Blixa Bargeld & TehoTeardo, בליקסה ברגלד, תיאו טירדו

שלוש שנים עברו מאז הוציאו בליקסה ברגלד ותיאו טירדו את אלבום הבכורה שלהם, וכעת הם חוזרים עם אלבום חדש – Nerissimo (שחור משחור, באטלקית) ומגיעים להופעה בישראל. האלבום החדש- Nerissimo- הינו תוצר של הקשר האמנותי והאישי המיוחד הקיים בין השניים- ובו בליקסה ותיאו ממציאים מחדש את יחסיהם ויוצאים יחדיו לחקור טריטוריות חדשות בעולמות סוריליסטיים, אפיים וקוסמיים.

לכלי הנשיפה מעץ יש תפקיד חשוב באלבום, והשילוב שבין הגיטרה של תיאו לכלי מיתר קלאסיים, יוצר ספקטרום של תדרים שתומכים בקולו הנמוך והחם של בליקסה. השירים שבאלבום נכתבו ובוצעו בגרמנית, אנגלית ואיטלקית, ומספקים למאזין מעבר זמני בין שפות, כזה אשר יוצר חיבור אינטימי בין רומא וברלין- שתי הערים שבהם האלבום הוקלט. ההקשבה לאלבום לוקחת את המאזין למסע הרגשי שעברו השניים במהלך עבודתם המשותפת. שיר הנושא "נריסימו" פותח את האלבום בגרסתו האנגלית וסוגר אותו עם הגרסה האיטלקית- ויוצרת תחושה של ספר קריאה- עם התחלה, אמצע וסוף.

עטיפת האלבום עוצבה בהשראת ציור של האנס הולביין ("השגרירים" 1533) ויש בה מספר אזכורים לפילוסופיה, דת, תמותה ואשליה, אשר מתחברים לכמה מן הנושאים באלבום.

הנה טעימה:

תגובות