מדריך

Tame Impala בישראל

תופעת הפופ הפסיכדלי המשמעותית בעולם, מגיעה לישראלח להופעה יחידה. יחממו: Jagwar Ma וריו

לייב פארק, ראשון לציון , 11-07-2016 21:00

תגיות: Tame Impala, Jagwar Ma, אמפי ראשון לציון, ריו


טיים אימפלה, כיום תופעת הפופ הפסיכדלי המשמעותית בעולם, החלו את דרכם בעיירת הגלישה פרת', אוסטרליה, עם סאונד ייחודי שאותו ניתן לתאר רק כמילקשייק פסיכדלי סמיך שמורכב מדרים פופ, שוגייז,ביטים, סרף, סול ואלקטרוניקה. 

פארקר, שתואר ע"י פיצ'פורק כמוזיקאי "מוכשר בצורה על-טבעית" ונחשב לאחת מהדמויות המסקרנות והמוערכות בעולם המוזיקה, כותב ומקליט את אלבומי הלהקה לבדו, בבידוד מוחלט, כדי לשמור על החופש היצירתי שלו ולגלות דרכים חדשות להרחיב ולשכלל ולהמציא מחדש את הסאונד של הלהקה. עד היום הוציאו שלושה אלבומים – "Innerspeaker" מ-2010, "Lonerism" מ-2013 ו"Currents" מ-2015. כל אחד מהם זכה למעמד מיתי כמעט והותיר את המבקרים חסרי מילים. הסינגלים מתוכם, שרבים מהם הפכו ללהיטים חסרי זמן במובן הכי עמוק של המילה, תמיד מלווים גם בקליפים מושקעים ומהפנטים שהולכים יד ביד עם המוזיקה הפסיכדלית. Feels Like We Only Go Backwards, Let it Happen, The Less I Know The Better, ו- Elephant הם רק כמה דוגמאות.

באלבום השלישי, Currents, פארקר הרשה לעצמו להשתעשע עם סינתיסייזרים ולשלב לופים אלקטרוניים מדויקים אל תוך עבודת השכבות המורכבת שלו. התוצאה היא עוד הוכחה לכך שמדובר בגאון פופ מטורף עם שליטה מוחלטת במדיום וחוש אמיתי למלודיות. הלהקה מגיעה אלינו בעיצומו של מסע ההופעות העולמי של האלבום, לאחר שכיכבה כהדליינרית בכל פסטיבל אפשרי ומילאה אצטדיוני ענק בכל העולם.

 

על החימומים:

Jagwar Ma -  אתם יכולים לשפשף את העיינים שלכם כמה שתרצו אבל עדיין, ג'אגוואר מא מגיעים לארץ ויפתחו לטיים אימפלה, זאת הסיטואציה, זה הדיבור! הרכב הרייב האלקטרוני פסיכדלי שמשלב בין שורשי הדאנס וסאונד המנצ'סטרי המהפכני של תחילת הנייטיז ובין הפקה עכשווית מהודקת, לא סתם אמר אליהם נואל גלאגר (יליד מנצ'סטר, איש מפוקפק) - שעתיד הגלקסיה תלוי באלבום הבכורה שלהם.

ריותקראו לזה דרים - פופ, ספייס - דיסקו או מוזיקת חלליות אבל אלבום הבכורה הבלתי נשכח של ריו שיצא בסוף השנה שעברה הספיק לעורר סביבו כל איש טוב עם אוזן חדה במזרח התיכון, המקוריות של הכתיבה שלהם שלוקחת את העברית והופכת אותה לשפה כל כך חלומית ורכה, ומחברת אותה לסאונד חם ואנלוגי של דיסקו פסיכדלי קליט ונגיש. עם רצף שיתופי פעולה והופעות שהצליח לחבר סביבו כל אדם נושם עם סינטיסייזר או חשמלית, מיהלי סובול ועד לבלה טאר, אסף אמדורסקי, שלמה ארצי (What?!) ואביב מארק והמוות. ריו יגיעו לפתוח את הערב, ולהצית את החלום

תגובות