מדריך

TOP CAT בעיר

אחד הקולות הבולטים במהפכת הראגא-ג'אנגל והרגאיי הבריטי של הניינטיז חוזר לישראל אחרי שבע שנים למופע אחד

ברקפסט, רוטשילד 6, תל אביב, 25-06-2016 22:30

תגיות: ברקפסט, TOP CAT


TOP CAT הוא אנתוני קורדינגטון, נולד במאנצ'סטר שבאנגליה, גדל בבית ג'מייקני ונחשב לאחד הקולות הבולטים במהפכת הראגא-ג'אנגל והרגאיי הבריטי של הניינטיז ביחד עם מפיקים ואמסיז כמו: קונגו נאטי, דיג'יי ראפ, שיי אפ.אקס, ג'נרל לוי, סוויטי איירי, טנור פליי ועוד טובים ורבים מכדי להכיל.

בא מהרגאיי: טופ קאט התחיל בתור אומן רגאיי ודאנסהול-מוקדם עם אהבה גדולה לצמח הסגולי - גאנג'ה שאליו הקדיש הרבה משיריו ובצדק. אנתוני הפך לאמ.סי (ראפר) בגיל צעיר מאוד בזמן שטייל לג'מייקה כנער ונחשף לראשונה לתרבות הסאונד-סיסטם. כשחזר תיפקד כאמ.סי בסאונדים שונים ברחבי אנגליה עד שזכה לפרסום הראשון הגדול שלו בסוף האייטיז עם סאונד כמו Coxsone Sound הסאונד האגדי של אנגליה בשנות השמונים. קאט זכה למעמד של אייקון והקליט ללייבלים Blacka Dread, Gussie P ועוד אינספור.

ואז הג'אנגל הגיע. החיבור של סאונד קאריבי עם ברייק ביט וציוד אלקטרוני, הצמיח ז'אנר חדש בחממה הבריטית והג'אנגל השתלט תחילה על הרייבים המחתרתיים ולאט לאט פרץ לתודעה העולמית כשאנשים כמו טופ קאט אמנים על פסקול של עשורים שלמים ומיליוני רייברים.

מאז לא אבדו עקבותיו, טופ קאט הקים לייבל עצמאי בשם- Nine Lives Records. הוא משתתף בפסטיבלים הגדולים בעולם לצד צמרת אמני הג'אנגל והרגאיי ולאחרונה שיחרר כמה להיטים קשים ביותר עם מאנגוס הייפיי (שהיו פה בפברואר), צ'ופסטיק דאבפלייט, מיסטר וויליאמס, נססרי מייהאם והרשימה ממשיכה.

הערב ישוב לתל אביב אחרי 7 שנים מאז ביקורו הקודם בישראל.

הנה טעימה:

תגובות