מדריך

קטיפה כחולה

במלאות 30 שנה ליצירתו הקולנעית של דיויד לינץ', הקרנה מיוחדת של הסרט לצד נשף שוטטות לילי בסינמטק תל אביב

סינמטק תל אביב, שפרינצק 2, 16-06-2016 21:30

תגיות: קטיפה כחולה, דיויד לינץ', סינמטק תל אביב


בשנת 1986 יצירת המופת של דיוויד לינץ', "קטיפה כחולה", יצאה לאקרנים ושינתה את פני הקולנוע לעד. הסרט עוסק באופן שטרם נראה כמותו, בלא נודע האפל הרוחש תחת מעטה התמימות הפסטורלית המאפיינת את הפרבר הבורגני האמריקאי. במקביל ובאותה שנה בדיוק, סטודנטים בחוג לקולנוע באוניברסיטת תל אביב ראו בעין יפה את יסודו של הקמת פסטיבל בינלאומי לסרטי סטודנטים שנועד לקדם יצירה סטודנטיאלית, והוא כיום הגדול מסוגו בעולם. 

שני אירועים מהפכניים אלה נפגשים לראשונה מאז לידתם על מנת לחגוג את יום הולדתם השלושים בנשף אקסטרווגנטי ורב תחומי, שיערך בין כתלי אולמות סינמטק תל אביב. הסינמטק, המשמש מדי יום כהיכל צפייה, יהפוך לערב אחד למודל טופוגרפי מבוכי של סטרוקטורת הנפש ויציג, תוך שיטוט בכל מפלסיו, אפשרות לחוויות שונות של מודעות, השואבות השראה מהסרט. 

חלל הסינמטק התחתון ישנה עורו ויהפוך למרתף אפל ורחמי המדמה את הלא מודע באמצעות מופעים אודיו-ויזואלים מהפנטים. בקומה העליונה יערכו הרצאות הנוגעות באנליזה של נראטיב, פסקול ומבע הסרט. בקומת הכניסה תוצג תערוכה מוקרנת המתכתבת עם העולם העשיר של הסרט ובמהלך הערב יתחולל מופע ייחודי מסוגו אשר יעמיד בספק את הקשר שבין הצופה, הסדרן, הקולנוען, האולם והקולנוע בכלל. 

ינעימו וירימו: 
21:30 > עמית כהן 
00:00 >> עידן גבריאל BACK2BACK נדב אגמי

תגובות