מדריך

Liraz

לירז צ'רכי חוזרת לבמה, עם פרויקט עליו בהפקת ריג'ויסר המשלב מוזיקה איראנית משנות ה-60-70 וביטים

בסקולה, הרכבת 72, תל אביב, 04-03-2017 22:00

תגיות: לירז צ'רכי, Liraz, בסקולה

כמי שנולדה להורים יוצאי איראן, ספגה לירז כבר מילדותה את התרבות הפרסית דרך מוזיקה עממית ושפה שעוברת בירושה. אך דווקא באחד מביקוריה בלוס אנג׳לס במסגרת קריירת המשחק, נחשפה לירז ברחובות המהגרים האיראניים ליצירות מוזיקליות חדשות של מתנגדי המהפכה: דוגמת הזמרת האגדית גוגוש (Googoosh) והזמר הנודע דריוש (Dariush), אותה המוזיקה שנבצר מהוריה לשמוע בעקבות המהפכה באיראן. 

החיבור בין ביטים לבין יצירות איראניות בפרוייקט המוזיקלי קשור לרצון הבוער של לירז לשלב בין הסיפור המסורתי של הוריה לבין הסיפור העכשווי שלה. כך נוצר החיבור עם המפיק יובל ״ריג׳ויסר״ חבקין על מנת להעניק ליצירה המורכבת את הסאונד הייחודי של L.A המהדהד לאותו ביקור מכונן. עבור לירז, שתי הקצוות הללו, הסאונד האלקטרוני והצלילים הקלאסיים, מתארים את הסיפור האישי שלה ושל משפחתה ואת הסיפור של איראן הנעה בין מהפכות. 

האלבום שבדרך מכיל קאברים ושירים מקוריים אותם הלחינה וכתבה לירז יחד עם אמנים איראניים. בדומה לסיפורה האישי גם האלבום נע בין צלילים מלנכוליים לבין מקצבים מהירים ורקידים במעטפת של סימפולים וביטים אלקטרוניים מייד ביי ריג׳וייסר. בקיצור מסע מוזיקלי בין טהרן - ת״א - אל.איי !

קלידים וביטים: יובל ריג׳ויסר חבקין // תופים: רועי חן // פרקשן: ארז מונק // עוד: גרשון ויסרפירר // בס: גלעד אברו // כינור: אביבה אליאב 

תגובות