מדריך

הו חניבעל

הקומיקאי חניבל בורס (Eric Andre show, Broad city) במופע סטנד אפ ראשון בישראל

משכן האופרה, שאול המלך 19, תל אביב, 29-06-2016 20:30

תגיות: Hannibal Buress, משכן האופרה, חניבל בורס


חניבל בורס הוא אחד הקומיקאים המצליחים והעסוקים ביותר כיום באמריקה, שחקן וכותב מוכשר בסדרה "ברוד סיטי" בתפקיד לינקולן רייס, שותף להנחיה בתכנית האירוח האקסנטרית "המופע של אריק אנדרה" , ספיישל רותח בנטפליקס Comedy Camisado ורבים יזהו אותו גם מן התפקיד המיתולוגי ב”לואי”. 
בגילו הצעיר (33) בורס נהנה ממעמד של אגדה, אמן סטנד אפ שמצליח מחוץ לארה״ב ואיש חזון נדיר ששמפיע על כמה דורות של קהלים במקביל . החיבור בין הציניות ,סטלנות והחוכמה האישית שלו ריאליסטי,שובה לב ובעיקר נורא מצחיק.
מעטים הם הקומיקאים שנהנים מביקורת חיובית הן מהקהל והן מפרגון מהמבקרים. הקומיקאי דייב שאפל כינה אותו "אחד הקומיקאים המבטיחים בדורו”. הניו יורק טיימס כינה את בורס "מוכשר ומוערך בצורה יוצאת מן הכלל” והיה מועמד לפרס האמי היוקרתי על כתיבתו ב"סטרדיי נייט לייב" ובפרס נוסף על כתיבתו לסדרה "רוק 30" .
בורס צילם הופעות סטנד אפ ששודרו כסטנד אפ ספיישלים עבור נטפליקס קומדי סנטרל דוגמת Live At The Gotham ו John Oliver's New York Stand-Up Show , והתארח והופיע פעמים רבות ב"טונייט שואו" של ג'ימי פאלון, "ג'ימי קימל לייב", קונאן אוברייאן, ובתכנית הליילית המיתולוגית של דיוויד לטרמן.
בורס היה הראשון שיצא בהאשמה גלויה על תקיפות מיניות נגד הקומיקאי והשחקן ביל קוסבי, דבר שהוביל לעשרות תלונות במשטרה של נשים שקוסבי לכאורה תקף. באפריל 2014, במהלך הופעה בפילדלפיה, בורס "ירד" על קוסבי בן ה 79 על כך שהוא מעז למתוח ביקורת על אספקטים שלא מצאו חן בעיניו בתרבות האפרו אמריקאית, בעוד שהוא מתמודד עם האשמות של סימום ואונס. בקריאה "ביל קוסבי הוא אנס" בורס סייע ב "ירידת המסך" וכאמור עודד תלונות רבות של נשים כנגד קוסבי.
בורס מאוד מושפע ומעורב בסצינת ההיפ הופ והספוקן וורד (שחרר 4 אלבומים) ולאחרונה גם שיתף פעולה עם פליינג לוטוס ות׳נדרקט. 

תגובות