מדריך

SOUNDPORT TLV - האירוע המרכזי

מפגש ענקים בין בורהן אוצ'ל והתזמורת האוריינטלית של איסטנבול יחד עם שי צברי ונבחרת הגרוב של המזרח התיכון

רדינג 3, תל אביב, 11-03-2016 13:00

תגיות: שי צברי, רדינג 3, SOUNDPORT, בורהן אוצ'ל, Burhan Öçal & The Istanbul Oriental Ensamble

באירוע המרכזי של פסטיבל סאונדפורטס 2016, יפגשו שתיים מהקולות הכי בולטים בסצינות המוסיקה האוריינטלית של איסטנבול ות"א להילולת צהריים עוצמתית במיוחד. היישר מאיסטנבול, יגיע, לראשונה לת"א- בורהן אוצ'ל, פרקשניסט העל האגדי יחד עם האנסמבל האוריינטלי של איסטנבול המונה 8 מאסטרים של מוסיקה טורקית אינסטרומנטלית. 
בורהן אוצ'ל הוא זמר ונגן דרבוקה וירטואוזי, שחלק במות עם האמנים הגדולים ביותר באירופה ובעולם, ביניהם שיתופי פעולה רבים ופרויקט משותף עם הזמר האנגלי המוערך סטינג. למופע המיוחד במסגרת הפסטיבל יגיע בורהן בליווי הרכב האנסמבל מוערך ביותר שלו, "האנסמבל האוריינטלי של איסטנבול". השילוב של מוזיקה מסורתית עם אלמנטים מערביים והרקע המוסיקלי של אוצ'ל כנגן ג'אז, הקנו למוזיקה שלו את הכינוי "בלוז צועני". נגינתו הוירטואוזית על מגוון כלי הקשה ומיתר, איכות הסאונד של ההרכב, ונוכחותו הבימתית של אוצ'ל, כולם מקנים להופעת חוויה תורכית-אוריינטלית-מערבית רבת חושים וייחודית.

בצד התל אביבי- שי צברי, הנחשב לאחת התופעות המוזיקליות המרתקות ביותר של התקופה. צברי, אשר צבר תודעה בשל קולו הרם ודמותו הייחודיות, בשילוב וההופעות המקפיצות והמרגשות עם הרכבו "נבחרת הגרוב של המזרח התיכון" ישתף לראשונה פעולה עם אמן בסדר גודל בין לאומי במסגרת הפסטיבל. שי והנבחרת המשובחת שוזרים במיומנות של מאסטרים קצב מזרח תיכוני, טקסטים מסורתיים, אלמנטים ממוזיקת כלזמר ורוק פסיכדלי, ואורגים חוויה חד פעמית וסוחפת שמחברת בין קהלים שונים. במופע יתארח צברי עם חברי ההרכב, אסף תלמודי(ברי סחרוףׂ), המתופף אמיר ברסלר (A-WA) ונגן הבאס שחם אוחנה (קרולינה).

הכינו את עצמכם:

תגובות