מדריך

Romano Open Air Cinema

הקרנה מיוחדת של אחת מיצירות האימה הטובות בכל הזמנים - ״סיוט ברחוב אלם״ (1984), לכבוד יום שישי ה-13 שחל היום

רומנו, דרך יפו 9, תל אביב, 13-11-2015 23:00

תגיות: קולנוע, Romano Open Air Cinema, רומנו, יום שישי ה-13, סיוט ברחוב אלם


בנובמבר 1984 ווס קרייבן שיחרר סרט עצמאי קטן ודל תקציב, שנדחה על ידי כמעט כל האולפנים וצולם בתקציב זעום, הסרט הפך לתופעה ששינתה את עולם הקולנוע וגם את חייהם של מיליוני ילדים מסביב לעולם לנצח. ״סיוט ברחוב אלם״ סחף את העולם בסערה, ביסס את קריימן כמאסטר של הז'אנר ו וכמובן להשאיר דור שלם של ילדי ניינטיז מצולקים ואכולי סיוטים לנצח.

לפני כחודשיים ווס קרייבן הלך לעולמו לאחר יותר משלושה עשורים של יצירה, קרייבן זכה להיות מהחלוצים של סרטי הסלאשר ולאחר מכן מהחלוצים של ז׳אנר הפרוידיה של סרטי סלאשר עם בימוי ״הצעקה״. סגנונו הייחודי ומוחו הדפוק השאירו חותם על עולם הקולנוע שהשפעותיו האדירות ניכרות עד היום. 

הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים ורומנו גאים לחגוג את המאסטרפיס העל זמני ״סיוט ברחוב אלם״ בקולנוע הפתוח שלנו בבית רומנו בהקרנת חצות מצמררת במיוחד ביום שישי ה-13 (לנובמבר). כרגיל על מסך ענק באיכות ההקרנה הגבוהה ביותר, תחת כיפת השמיים, במתחם שבו אף אחד לא ישמע אתכם צורחים.

**מומלץ להגיע מוקדם, לתפוס מקום, להתחמם עם תצוגת דמים מרשימה בסרט הקצר "Rubber-Faust" ולשמוע את גילי דה קיד רוקח תבשיל מפסקולים של סרטי אימה מכל הזמנים.

תגובות