מדריך

Neil Halstead כאן

סולן להקת Slowdive ו-Mojave 3 בהופעה שתכלול שירים מהרפרטואר המפואר של הלסטד ולהקותיו

בארבי, קיבוץ גלויות 52, תל אביב, 06-11-2015 21:30

תגיות: בארבי, Mojave 3, Neil Halstead

ניל האלסטד מוכר בראש ובראשונה כמנהיג להקת השוגייז האגדית "Slowdive", שהייתה אחד מהקולות הבולטים של הסצינה באנגליה של תחילת שנות התשעים. הלהקה, שהייתה חתומה בלייבל השוגייז המפואר "Creation", התפרקה אחרי שלושה אלבומים נהדרים וכמה שירים מעולים ביניהם - Alison, והמציאה את עצמה מחדש בהרכב הפולק הפנומנלי - "Mojave 3" - שהפך להצלחה בינלאומית.

Mojave 3 הוחתמה מיד ב- AD4, והוציאה חמישה אלבומים משובחים, ביניהם השיר/להיט Mercy, ועל אף שמעולם לא התפרקה, לקחה הפסקה בפעילותה הענפה. הלהקה ביקרה בישראל ב-2011 בהופעה מעולה הזכורה היטב לכל מי שהיה בה.

ניל המשיך את דרכו המוזיקלית בקריירת סולו עם שלושה אלבומי סולו רבי תשבוחות: טיים אאוט כינה אותו "אחד מהסינגר סונגרייטרים הטובים בבריטניה", NME כינו אותו כ"סוד השמור הטוב ביותר של אנגליה… האיש אגדה".

הקריירה המוזיקלית של ניל המשיכה בקו שמזכיר את Mojave 3, ואפילו יותר לכיוון פולק אקוסטי מבעבר: Spin The Bottle Digging Shelters האלסטד מגיע אחרי סיבוב הופעות מוצלח במיוחד לאיחודם של Slowdive. סיבוב ההופעות יצר תחייה מחודשת של ז'אנר השוגייז והלהקה זכתה ליותר הערכה מאשר בזמן פעילותם, עד כדי שלאחר סיום סיבוב ההופעות התחילו לעבוד על אלבום חדש.

הנה טעימה מניל:

תגובות