מדריך

שיקגו נייט

במסגרת חגיגות יום ההולדת ה-11 למועדון, יופיע הערב אמן הג'אז האוונגארדי קן ואנדרמארק

לבונטין 7, תל אביב, 22-07-2017 20:00

תגיות: לבונטין 7, קן ואנדרמארק, יום הולדת 11

הופעה כפולה לאחד מגדולי אמני הג׳אז העכשווי, אשר הגיע כל הדרך משיקגו, ארה"ב כדי לחגוג 11 ללבונטין 7. 


קן ואנדרמארק הוא מאמני הג׳אז האוונגארדי הבולטים בדורו. מאז שנות התשעים הוציא ואנדרמארק עשרות אלבומים והופיע אינספור פעמים - מדובר באחד האמנים הפעילים ביותר בעולם, אשר מתמיד בסיבובי הופעות חוצי יבשות הכוללים מעל למאה הופעות בשנה. 
ואנדרמארק שיתף פעולה עם כל מוזיקאי שעולה על הדעת מסצינת הג'אז והאוונגארד באירופה ובארה׳׳ב, בייחוד בשיקגו שם הוא גר, ובה הוא מרכז את הסצינה כאחראי על מספר סדרות שנמשכות שנים ב-Velvet Lounge וב-Empty Bottle.
מה שהפך את ואנדרמארק לשונה בנוף ולפורץ דרך בסצינה, הוא החיבור שיצר עם סצינת הרוק האלטרנטיבי - חיבור שהתבטא בסגנון נגינה קיצבי שלקח הרבה ממלודיות הרוק, תוך כדי הימנעות מקלישאות ג׳אז. החיבור עבד גם בחברות תקליטים שהיוו בסיס לשתי הסצינות - כגון Drag City ו-Thrill Jockey. הרכבים מוערכים רבים מהסצינה האלטרנטיבית והמתקדמת הושפעו רבות מוואנדרמארק, דוגמת Tortoise, אשר כל נגניה שיתפו פעולה עם ואנדרמארק בפרוייקטים שונים.
בשל ייחוד פעילותו המוזיקלית, קן ואנדרמארק זכה בפרס הגאונות של קרן מקארט׳ור היוקרתית - למעשה, הוא מוזיקאי הג׳אז היחידי מתחת לגיל 50 שזכה עד היום.
להופעתו הראשונה בישראל ואנדרמארק מגיע עם רביעייה חדשה ומנצחת של מוזיקאים מהשורה הראשונה: הטרומבוניסט סטיב סוואל והמתופף פאל נילסן לאב, שניהם הופיעו לאחרונה בלבונטין 7 יחד עם פטר ברוצמאן, ולצידם הבסיסט ג’ון סטרום.

הופעה ראשונה: 20:00

הופעה שנייה: 22:00


תגובות