מדריך

TRINITY בישראל

ארחד הסמלים הגדולים של הרגאיי ומוזיקת ה"די ג'יי סטייל" מגיע לראשונה לישראל. יחממו: כלבתא, בלס אנ מרסי ומיי לורד

פסאז', אלנבי 94, תל אביב, 03-07-2015 22:30

תגיות: מיי לורד, כלבתא, פסאז', TRINITY, בלס אנ מרסי

היישר מהמערב הפרוע (כלומר מערב קינגסטון) מגיע אלינו גיבור, סוג של מוהיקני אחרון מזן של נפילים/ גלדיאטורים/סנדקים של ז'אנר/אסכולה שמכונה: "דיג'יי סטייל". בזמן שבארה"ב החבר'ה בשכונות עוד גידלו אפרו ורקדו פאנק ודיסקו- החברים בג'מייקה כבר הניחו את אבני היסוד לאמנות המיקרופון והרידים, מה שלימים יקרא – "אמ.סי". לבחור (צעיר כבן 60) קוראים "טריניטי" על שם גיבור המערבונים (שהיו מאוד פופולאריים בג'מייקה של אז) וזה גם אומר השילוש הקדוש. טריניטי מגיע מהאסכולה של אמנים כמו ביג יוט', דילינג'ר, ג'ה סטיצ', יו רויי, פרינס ג'אזבו ועוד ענקים של התקופה- סבנטיז- עידן המוכר בשם – "רוקרס". הוא האח הגדול שלקלינט איסטווד (הזמר) ואמן בית של המפיקים ג'ו גיבס קינג טאבי ויאבי יו ועוד עשרות מפיקים אחרים. הסטייל שלו הוא בעצם השורשים של הראב א דאב (הז'אנר השולט של תחילת שנות השמונים באי) ואבני היסוד של דאנסהול ואולד סקול היפ הופ.. טריניטי עד היום משמר את המהות המזוקקת ביותר של אותו עידן וההופעה בישראל תהיה ראשונה בטור אירופאי של חודש עמוס במיוחד.
סילאסה.
לכל אספן רגאיי יש את הסיפור שלו עם טריניטי, כי פשוט לבן אדם יש דיסקוגרפיה בלתי נגמרת ואם זאת נדירה, אז מה שקורה בקרב אספני הרגאיי זה שכל פעם מגלים עוד טיון נדיר ומפציץ של טריניטי תחת לייבל אחר- מדובר באמן עם המון רבדים בעשייה, חשבתם שאתם מכירים אותו? ואז מגלים עוד ים של טיונים ואלבומים. 

יחממו: 
בלס אנ מרסי- שצוללים כל פעם מחדש למעמקים חדשים של טיונים נדירים משנות השבעים והשמונים הגרסא הג'מייקנית

כלבתא - שבמסגרת אלבום המופת "קונגו ביט דה דראם" הקליט קומביניישן מרגש של טריניטי ושל ג'ה ת'ומאס, ותמיד מפתיע בעוד חשיפות של עוד צדדים של התקליטייה שלו.
מיי לורד סאונד - המארחים והמפיקים של הערב.

 

תגובות