מדריך

בנבכי המאפייה הסיציליאנית

העיתונאי איתי אנגל בהרצאה על סיפורה של המאפיה הסיציליאנית 'הקוזה נוסטרה' לצד הקרנת סרט ״אנשי כבוד - המלחמה במאפיה הסיציליאנית״

אוזןבר - אולם הקרנה, קינג ג'ורג' 48, תל אביב, 16-10-2015 14:00

תגיות: סרט, אוזןבר, איתי אנגל, הרצאה, בנבכי המאפייה הסיציליאנית, ״אנשי כבוד - המלחמה במאפיה הסיציליאנית״

היום יתארח באוזן בר העיתונאי איתי אנגל מהתכנית "עובדה", שירצה על סיפורה של המאפיה הסיציליאנית 'הקוזה נוסטרה'.
בהרצאה נכיר את המאפיה הסיציליאנית ״הקוזה נוסטרה״ ואת מי שהחליטו להילחם בה כנגד כל הסיכויים. איתי אנגל יציג את ההסטוריה של איטליה ושל סיציליה תוך התמקדות במעמדה המיוחד של סיציליה וגלגוליה לאורך ההסטוריה, מתקופת הכיבושים ע״י הנורמנים, הספרדים והערבים, דרך איחוד איטליה, ועד סיפורה המרתק במלחמת העולם השנייה וכיצד סייעה המאפיה הסיציליאנית לבעלות הברית.

בהרצאה ידובר גם על עלייתה של ה״קוזה נוסטרה״, מלחמות המאפיה של פלרמו וקורלאונה, ההגירה לארה"ב וההשראה לסרטי ׳הסנדק׳ והסופרנוס ועל מלחמתם של השופטים החוקרים בקוזה נוסטרה במחיר חייהם. בסיום ההרצאה יוקרן הסרט ״אנשי כבוד - המלחמה במאפיה הסיציליאנית״.

איתי אנגל הוא עיתונאי המשתתף בצוות התחקירים של התכנית "עובדה" ומרצה באוניברסיטה הפתוחה על סכסוכים בעולם. במסגרת עבודתו ,הוא בין השאר, כיסה גם את המלחמה במזרח קונגו והטבח ברואנדה, את מלחמת האזרחים בסוריה, את המלחמות בבלקן ועוד ועוד. הרצאתו תלווה בקטעים שצילם ותיעד מאותם רגעים היסטוריים.

תגובות