מדריך

FREESTYLERS NIGHT

מלכי הביט השבור מאנגליה מגיעים לישראל למערב שכולו ברייקביט, ג'אנגל ואלקטרוניקה באווירת רייב. על החימום: אנשי הגטו פאנק

ברקפסט, רוטשילד 6, תל אביב, 20-06-2015 22:30

תגיות: ברקפסט, FREESTYLERS

הפריסטיילרז היו שם מההתחלה והשפיעו רבות על התפתחות של ז'אנרים מוזיקליים רבים. הם מיזגו בין תרבויות הברייקדאנס והבי-בוי, הסאונדסיסטם, הרייב וההיפ-הופ, תוך שהם עובדים עם האמסיז הכי טייט (עד היום) בסצינה הבריטית-ג'מייקנית, ביניהם טנור פליי, טופ קאט, נביגייטור, רבל אמסי (קונגו נאטי) ועוד רבים ומעולים, ערבבו אותם יחד ויצרו תלכיד מנצח וממכר שהצליח לפרוץ בכל הכוח מהביבים של לונדון ועד לפסגות המצעדים ולטופ אוף דה פופס. הם מכרו מיליוני עותקים וכל זה מבלי להתפשר ומבלי להתמסחר.

למרות שהם פעלו כבר מסוף שנות ה80, רק ב1996 הפריסטיילרז הופיעו כהרכב ברייקביט\ג'אנגל פורמלי לכל דבר עם אינספור להיטים (יש רשימה בהמשך) ועשייה מרובה ומגוונת שמאז ועד היום כללה כמעט כל ז'אנר מוזיקלי אפשרי בתחום האלקטרוניקה והרייב.
חשוב לציין שאצלנו ההתמקדות תיהיה סביב הברייקביט, הג'אנגל והדראם אנד בייס, כמובן.

לאחר שני אלבומים מהפכניים ומיקס מיתולוגי אחד שנחשב לגביע הקדוש של הדיסקים הממוקססים (fsuk2) הם הורידו פרופיל רק כדי לשוב בסערה ב 2003 ולהפוך את ז'אנר הניו סקול ברייקס על הראש עם האלבום המופתי raw as fu*k. בנקודה הזו הם הופיעו בכל העולם והגיעו גם לכאן למסיבה בלתי נשכחת של טי-ברייק. הפריסטיילרז לא נחים ולא נתקעים מאחור. בעשור האחרון הם ממשיכים לשחרר סינגלים בועטים בשלל סיגנונות, משלבים את הוייב של האולד-סקול עם הסאונדים הכי פראש וממשיכים לחרוך פסטיבלי ענק. הם מגיעים אלינו שנייה לפני שהם מוציאים את הסינגל החדש והמטורף שלהם "רוד בוי", שנשמע דומה לקטעים שלהם מהאלבום הראשון. אסטון הארווי, הצלע המתקלטת של הצמד כבר הבטיח לשלב בסט שלו קלאסיקות לצד קטעים חדשים.

בגזרה המקומית תוכלו למצוא את מיטב הדיג'ייז מהגלגולים המוקדמים של הרייב בציון ואפילו איחוד לבבות מרגש של מובמנטס מעולם הרייב הישראלי שנעלמו להם מהנוף בשנים האחרונות וחוזרים בכל הכוח ללילה אחד אגדי.
T-BREAK CREW - מרייבים במוסכים ועד למסיבות ענק בברזילי, צוות טי-ברייק פעל בין השנים 2003 -2007, ועסק בהפצת הביט השבור בתל אביב ואחראי לכמה מהמסיבות המיתולוגיות בדברי הלילה של העיר. שתיים מהמסיבות הגדולות ביותר היו ב2004 ו ב2006, עם הפריסטיילרז. צמד הרזידנטים של טי-ברייק חוזרים לסט פתיחה מפנק ועשיר בנוסטלגיות מזה שנים, 
FUNKTION - במאמץ עילאי הצלחנו להביא לחדר השני את אנשי הליין "פאנקשיין" מבית חבורת אינפיוז האגדית. פאנקשיין היה הליין הגרובי יותר של אינפיוז והתרכז בסגנון ה"ליקוויד פ'אנק" שהבנות כה אוהבות ואם זה לא מספיק אז גם אוג'י קוש מכנופיית וייבי מצטרף לחבורה לסשן של פוטוורק וביטים מהחלל הפנימי

תגובות