מדריך

CocoRosie Night

האחיות סיירה (רוזי) וביאנקה (קוקו), בהופעת בכורה בישראל שתכלול אלקטרוניקה, קברט, פולק, אופרה, ומלודיה

בארבי, קיבוץ גלויות 52, תל אביב, 13-07-2015 21:30

תגיות: בארבי, Cocorosie, נראנג'ה

CocoRosie::
מאז שהחלו לעשות מוזיקה, בגחמה שהחלה בחדר המקלחת של דירה בפריז, האחיות סיירה (רוזי) וביאנקה (קוקו) קסאדי נתנו למאזיניהן הרבים גישה לעולמן המיסטי והמשונה שיצרו בעזרת שילוב של השפעות ההיפ-הופ של ביאנקה והחינוך האופרה-קלאסי של סיירה, בעזרת שילוב של כלי נגינה לא קונבנציונליים כמו צעצועי ילדים, שהוקלטו בתאי שירותים, באסמים בדרום צרפת ובמקומות אקזוטיים אחרים שהגיעו אליהם במסעותיהן. 
האחיות סיירה וביאנקה קסאדי נולדו באיווה והוואי בהתאמה. הם חיו עם אמא שלהן, אמנית וזמרת ממוצא חצי אינדיאני חצי סורי ואת ילדותן בילו בעיקר במעבר ערים ובתי ספר – הן גרו בהוואי, בקליפורניה, בניו מקסיקו, באריזונה ועוד. כיוון שהאם האמינה שהן ילמדו יותר מלעשות אמנות ב"עולם האמיתי" מאשר בבית הספר, שתיהן נשרו בסופו של דבר מהתיכון. 
בשנת 2000, אבד הקשר בין שתי האחיות כאשר סיירה עברה לפריז על מנת לנסות להתחיל קריירה כזמרת אופרה ולימודים ב-Conservatoire de Paris הנחשב, בעוד ביאנקה למדה בלשנות וסוציולוגיה ועסקה בכתיבה ואמנות חזותית. שלוש שנים לאחר מכן, ביאנקה הצטרפה אל סיירה בפריז. הן בילו קיץ שלם בחדר השירותים של הדירה, שם הוקלט אלבום הבכורה שלהן, La maison de mon rêve. הסגנון הייחודי, שאפשר להגדירו כ"פריקפולק" או פופ אוונגארד הפך את האלבום, שהיה מיועד במקור למעגל החברים הקרוב של האחיות, זכה לתשומת לב מפתיעה וב-2004 קוקורוזי הוחתמו בלייבל Touch and Go Records, ששחרר את האלבום לקהל הרחב.

ב-2005 יצא אלבומן השני, Noah's Ark, שבו שיתפו פעולה בין השאר עם אנתוני ועם דבנדרה בנהארט, מה שגרר תשומת לב והצלחה עולמית. עוד דבר שתרם לפרסומן, היה שעטיפת האלבום, ציור של שלושה חדי קרן שוכבים בזמן שאחד מהם מקיא את ספקטרום הצבעים, אותו ציירה ביאנקה, נבחרה על ידי פיצ'פורק והגארדיאן לאחת מעטיפות האלבום הגרועות בכל הזמנים. והמוזיקה? קיבלה מחמאות גדולות. בין השאר שיש לו "איכויות חלומיות" (MusicOMH London) ושהוא "שיעור באהבה" (LAS).  מאז, קוקורוזי צברו יותר ויותר מעריצים ואוהבים, הפיקו סדרה בשם "The CocoRosie Project", מחזמר "פופרה" (כן, פופ ואופרה) בשם Soul Life, תוכנית ריקוד ואפילו הצטרפו לקיץ שלם ב-2012 לאנסמבל פולק הודי בשם Rajasthan Roots איתו הופיעו בפסטיבל "Meltdown" ב-"Royal Festival Hall" שבלונדון. בינתיים, קוקורוזי מקליטות אלבום חמישי, מפיקות גרסה חדשה לפיטר פן, ומופיעות בכל אירופה. הקיץ, יופיעו לראשונה בישראל בהופעה שמשלבת אלקטרוניקה, קברט, פולק, אופרה, ומלודיה.

הנה טעימה:

תגובות