מדריך

The Telescopes

הרכב השוגייז הותיק בהופעה יחידה בארץ. יחממו: ועדת חריגים ודי ג'יי יונדר

פסאז', אלנבי 94, תל אביב, 18-04-2015 22:00

תגיות: The Telescopes

The Telescopes::

הטלסקופס היא להקת השוגייז, דרון, דרים-נויז של סטיפן לורי, הוקמה בשנת 1987. האלבום הראשון של הלהקה היה תקליט חינמי משותף להם וללהקת LOOP. שני סינגלים נוספים, ביססו את מעמדם בראש מצעדי האינדי באנגליה, מה שמשך את תשומת הלב של אלן מקגי שהחתים אותם ב"קריאיישן". את הקליפים שלהם ביים דאגלס הארט - בסיסט הג'יזס ומארי צ'יין (שמאז הפך לאחד מבמאי הקליפים החשובים באנגליה).

מי שעזר בחשיפה של ההרכב היה ג'ון פיל שההרכב היה אחד מהמועדפים עליו. הלהקה הקליטה עבורו 2 סשנים ב BBC1. מהודורות מחודשות של אלבומיהם המוקדמים שיצאו שנים לאחר הפירוק שלהם, הביאו את מגזין NME הנחשב לכנות את הלהקה "גאונית וחשובה". אחד משירי הלהקה, THE PERFECT NEEDLE, אף זכה להיכלל בפסקול הסרט "טריינספוטינג".
לאחר האיחוד מחדש של הלהקה בשנות ה-2000 כתב עליהם מגזין WIRE כי יש להם "חוש מאד אמיתי ומטורף למקוריות", וה-NME שב ותאר אותם כ"מדהימים". הפופולריות של הלהקה רק צמחה כאשר PORTISHEAD הזמינו אותם אישית לנגן ב ATP, והBLACK ANGELS הזמינו אותם לAUSTIN PSYCH FEST. אלבומם האחרון, HARM, יצא ב-2013. כיום עובדת הלהקה על חומרים חדשים שיוקלטו באולפני הבריאן ג'ונסטאון מסקר בברלין ויצאו באלבום חדש שיראה אור באוגוסט 2015. 

את המופע יפתחו להקת הדרים-שוגייז המקומית – ועדת חריגים, חודש לפני צאתם לסיבוב הופעות אמריקאי שבמהלכו יופיעו בפסטיבל AUSTIN PSYCH FEST, ולאורך החוף המערבי מאל איי עד סיאטל, לכבוד צאת אלבומם השני על הלייבל BURGER RECORDS\אנובה מיוזיק. 
על התקלוטים תופקד די ג'יי יונדר - היא ירדן אלבוחר.
הערב הינו ערב ראשון בסדרת ערבי הקונספט TEL AVIV SHOEGAZERS. ערבי שוגייז-דרון-דרים-ועוד שיתרחשו בפסאז'.
הנה טעימה מההרכב:

 

תגובות