מדריך

Barzilay 10th Year Celebration

חגיגית עשור של עשייה בשלוש רחבות ושלל תקלוטים, בינהם Dusty Kid, Modeselektor, Kenny Larkin ועוד

דופלקס, הש"ך 10, תל אביב, 23-01-2015 23:00

תגיות: ברזילי, Dusty Kid, Modeselektor, Kenny Larkin, דופלקס

קני לארקין נחת לראשונה בברזילי בשנת 2008. זה אמנם היה הביקור הראשון שלו בתל אביב, 
אך מוזיקה פרי יצירותיו חרכה את הרחבות המקומיות במשך שנים ארוכות. בקהל המתינו בהתרגשות קלאברים בדימוס שנהגו להתפוצץ למוזיקה של הבחור במגה מועדונים של סוף שנות 
ה-90, לצד דור בליינים צעיר שזה עתה גילה את הסאונד השורשי של דטרויט. לארקין, שהיה בטוח שהוא בדרכו לעוד פריפריה בה ינגן לקהל שבוהה בו בחוסר עניין, נדהם לגלות 600 איש שואגים דטרויט! בכל פעם שהוא מנחית קלסיקה מוכרת מעיר המכונות. הלילה הזה נגמר בבכי בו קני דומע מהתרגשות של ממש בעמדה, התרחשות המטורפת הזו פתחה בפנינו חברות ארוכת שנים שבה קני עזר לנו להנחית בארץ את שאר ענקי הז'אנר והקפיד לחזור פעם אחר פעם ולהמיס את הקהל התל אביבי.

מודסלקטור הגיעו אלינו לראשונה באוגוסט 2007 כדי לחגוג את יום ההולדת הראשון של הברזילי במועדון החדש שברחוב הרכב. עבורנו זה היה סוג של הימור על צמד ברלינאי עם סאונד מסקרן אך כמעט אנונימי באותם ימים שהגיע ופשוט קרע את המועדון לגזרים. מיד הבנו שאנחנו בכיוון של רומן ממושך, אך שום דבר לא הכין אותנו למפלצת הבינלאומית שעומדת לצמוח מזוג הקופים המשוגעים. מאז הם חזרו אלינו כמה וכמה פעמים כשבכל סיבוב הם מושכים קהל גדול ומגוון יותר. 7 ומשהו שנים קדימה ומודסלקטור הם חוד החנית של המוזיקה האלקטרונית העכשווית. לקראת מסיבת העשור יגיע לתל אביב גרנוט, הדי'גיי המבריק שבחבורה, והמוח שמאחורי הסאונד של מודסלקטור, לדי'גיי סט מופרע במיוחד.
עד למסיבה שבה אירחנו את דסטי קיד להופעת הלייב הראשונה שלו בישראל, ידענו לצפות, פחות או יותר, את סוג הקהל שיגיע לשמוע את האמנים השונים שאנחנו מארחים במועדון. ואז נחת אלינו איטלקי צעיר ששינה את כל מה שחשבנו שאנחנו יודעים על מוסיקה ומסיבות. את המועדון גדשו תערובת בלתי אפשרית של אנשי טראנס, חובבי טכנו ומכורים להאוס, לאחת המסיבות ההיסטריות בכל הזמנים.

דסטי קיד סיפק מצדו את מה שהפך לאחד מסימני ההיכר שלו - סט עוצמתי, חסר מעצורים ללא גבולות מוזקלים. מאז, הפך הילד לאחד מהאומנים האלקטרונים האהובים בישראל, בן בית ורזידנט של הברזילי כשהוא מחזיק כרגע בשיא הביקורים החוזרים עם מעל ל-15 הופעות לייב משנת 2008 
הילד המופרע חוזר הערב למסיבת העשור כדי לסגור מעגל במסיבת העשור, ויקבל רחבה משלו כדי לנגן סט ארוך וגדוש בחומרים חדשים.

תגובות