מדריך

קצת אחרי

מופע מחווה חד פעמי לאלבום "קצת אחרת" בהשתתפות שלל מוזיקאים, בינהם אלון עדר, חמי רודנר ועוד

אוזןבר, קינג ג'ורג' 48, תל אביב, 13-11-2014 20:00

תגיות: אוזןבר, מופע מחווה, קצת אחרת, קצת אחרי


40 שנה לצאת אלבום הפרוגרסיב של היוצרים שלמה גרוניך, שלמה יידוב ושם טוב לויליין "גמלא באוזןבר", יתקיים בערב מופע מחווה לאחד מאלבומי הפרוגרסיב הכי מזוהים עם המוסיקה הישראלית - "'קצת אחרת".

על בימת האוזןבר להצדיע במופע חד פעמי האמנים: חמי רודנר, סיון טלמור, רן דנקר, הדס קליינמן, הדס סבירסקי, הוד מושונוב, ישראל אהרוני ועוד. צפויים גם אורחים מפתיעים.

ראשית שנות ה-70 הייתה תקופה של חיפושי דרך מוזיקליים. מלחמת יום כיפור טלטלה את המדינה וכמו שההיסטוריה לימדה אותנו, כשהתותחים רועמים המוזות שותקות. אלא כשעשן המלחמה התפזר והמדינה ניסתה לאחות את השברים, המוזות התחילו להשמיע את קולן. בשנים ההן מוזיקאים ישראלים רבים ספגו את העושר האדיר שהגיע מאנגליה וארה"ב ותרגמו אותו לשפה המקומית. הם ניסו להעשיר את הרוק שלהם בהשפעות שונות של מוזיקה קלאסית, ג'אז, מוזיקה אתנית וחומרים אחרים.שלושה יוצרים צעירים, מחפשים, סופר-מוכשרים, משועממים מהתבנית השחוקה של שירי ארץ-ישראל ומהתדמית הכוזבת של "אור לגויים" צצו יום אחד ממעבה הזקן ומתוך טראומת מלחמת יום כיפור וכישפו את המערכת ברוק-פרוג עברי ומאוד ייחודי.
שלמה יידוב, שם טוב לוי ושלמה גרוניך יצרו את אחד האלבומים המעניינים, המאתגרים והטובים ביותר בתולדות הרוק הישראלי - קצת אחרת. הרבה הומור, תחכום, ניסויים מוזיקליים וחופש אמנותי לצד השפעות (מודעות יותר או פחות) של להקות כמו Gentle Giant, Jethro Tull והרכבי פרוגרסיב אחרים אשר רוחם העולמית שרתה מעל נגני הג'אז והפולק בארץ. בערב המחווה, שאצר המוזיקאי נדב הולנדר, בשיתוף עם אנשי האוזן, ינוגן כל התקליט במלואו באדפטציה מוזיקלית משוחררת-אוהבת. בין השירים המוכרים יותר באלבום: הנסיך הקטן, שיר בין ערביים, קטע שמי, שיר הנסיעה, שניים סינים ועוד...


נגנים: נדב הולנדר גיטרה הפקה וניהול אמנותי | אלון לוטרינגר בס ושירה | אלון עדר פסנתר ושירה | אמיר ברסלר תופים | סלעית להב חליל צד | תומר בר פסנתר

תגובות