מדריך

Meet Chet Faker

יוצר הסול אלקטרוני, יופיע הערב במופע שני, עם הרכבו, לרגל אלבומו החדש

בארבי , קיבוץ גלויות 52, תל אביב, 31-10-2014 21:00

תגיות: בארבי, Chet Faker, נארנג'ה

Chet Faker::


יוצר הסול האלקטרוני, מטאור הביטים שהופך את עולם המוזיקה העכשווית מבפנים, מגיע לראשונה לישראל - מופע להקה של איש אחד לרגל אלבומו החדש.
תולדה של תמהיל מוזיקלי אקלקטי, השואב השראות מתקליטי המוטאון של אימו, אוספי הדאנס איביזה של אביו וכמובן ממושא המחווה שבשם הבמה שלו, ניק מרפי האוסטרלי חילק את עשייתו המוזיקלית במשך תקופה ארוכה בין קריירה כסינגר/סונגרייטר לזו כמפיק אלקטרוני. רק כאשר שילב בין השניים, עם ביצוע מקרי ללהיט ההיפ-הופ הניינטיזי "No Diggity", שיועד להשמעה לכמה חברים קרובים, פייקר מצא את אישיותו המוזיקלית והכוכבים התיישרו עבורו. ההייפ האינטרנטי התלקח ובין רגע היוצר האלמוני עלה לתודעה עולמית, כשכבש את המקום הראשון באתר Hype Machine, נכלל בתוכנית של זיין לואו בBBC1-  והיה למופע המדובר של פסטיבל SXSW באותה שנה.
הבחירה להעניק לעצמו שם במה הייתה אומנם כורך (טרם פריצתו, פעל מוזיקאי אוסטרלי מוכר יותר בשם ניק מרפי), אך זו משלימה באופן מעניין את דמותו התקשורתית הרפלקטיבית, העוסקת ללא הרף במתח בין דימוי תקשורתי ליוצר. לא פעם לעג למערך יחסי הציבור שלו או ביטא דאגה קנאית לפרטיותו.  במרץ 2012 הוא שיחרר אי.פי ראשון לקול תרועות, וזכה לתשבוחות מקיר לקיר על הסאונד האווירתי והמעודן שכולו מיניות מתפרצת, כשהסינגל "I'm Into You מכה גלים.    "Thinking In Textures זכה בשלל פרסים, ביניהם האלבום ם העצמאי הטוב ביותר של רולינג סטונס האוסטרלי. על אף שהצלחתו המוזיקלית הגיעה דווקא בזכות הורדת הטמפו מהביטים האלקטרונים שלו, פייקר בחר שלא לזנוח את עולם הדאנס והדיסקו, בו עסק במשך כל נעוריו, ותרם את קולו לפרוייקט צד של המפיק Tornado Wallace, עוד אוסטרלי מוצלח למדי.

 

הנה טעימה מצ'ט:

תגובות