מדריך

בזאר הרעיונות | טכנו-סקס

במסגרת פסטביל הקולנוע למדע בדיוני יתקיימו הערב סדרת הרצאות בנושא מין וטכנולוגיה

פלאזה - סינמטק תל אבבי, שפרינצק 2, 15-09-2014 20:30

תגיות: סינמטק תל אביב, פסטיבל אוטופיה, בזאר הרעיונות, טכנו-סקס, מדעי בדיוני

הערב, במסגרת פסטיבל הקולנוע הבינלאומי אוטופיה למדע בדיוני, יתקיימו שלל הרצאות של "בזאר הרעיונות" בנושא "טכנו סקס".

 ירצו:

שיראל הורווויץ על "פיצול אישיות וסקס עתידני" -  דייטים, סקס, סאדו-מאזו וחילופי זוגות - סקירה אינטימית של שוק ההכרויות האנושי, איך הוא עובד היום ומה האפשרויות שצופן לנו העתיד. 

מאיה אלרן על "איזו מין טכנולוגיה?" - אופן הטכנולוגיה עוד תשפיע וכבר משפיעה לנו על חיי המין? בעידן ה״דיילודילדוניקס״ שבו אפשר לסמס ליטופים וצביטות לחולצות ׳חכמות׳ עם סיביי חשמל, שבו למעלה מ85% מאייברי המין שאנו רואים בפורנו עברו שיפוצים ויש שירותי מין מלאים ללא מגע יד אדם, האם אנחנו פתוחים יותר לחוויות מידע ותענוגות מסוג חדש או שאולי המרחק הפיזי והתודעתי גדלים בעוד שאנו מאבדים את היכולות הפשוטות מהנאה שבקירבה?מה לגבי התכונה האנטי-טכנולוגית? הרשתות החברתיות כמצע למחאה, עצומות שקוראות לנו לחזור ו׳לעשות ביד׳. אפליקציות ואתרי הכרויות ומין שממקסמים את הסטטיסטיקה ומנגישים עולם תוכן שפחות ופחות נבלע בצנזורה. כל אלו ועוד, בשיחה נטולת בושה ומלאה סומק בלחיים.

יוהאנס גרנצפורטנר על "העתיד של סקס וטכנולוגיה" - מתיאורם של איברי מין בציורי קיר ועד למשחק הפורנו האינטרנטי, טכנולוגיה ומיניות תמיד היו שזורות זו בזו. טכנולוגיות חדשות תמיד תופסות את עיניהם של צורכי פורנוגרפיה וכך אלה הופכים למטרה משמעותית עבור ספקי שירותים שונים. המצב כיום מצביע על כך שפיתוחים טכנולוגיים חבים הרבה מהצלחתם לצורך האנושי המתמשך בגירוי מיני. ניתן לתת כדוגמה את רעיון המדע הבדיוני של ממשק אדם המפיק גירוי מיני, אך בימינו כבר לא מדובר במדע בדיוני.

תגובות