מדריך

בזאר הרעיונות - פסטיבל אוטופיה

במסגרת פסטביל הקולנוע למדע בדיוני יתקיים הערב דיון בנושאים פסיכודליה, פופ ומוזיקת העתיד

פלאזה - סינמטק תל אביב, שפרינצק 2, 16-09-2014 20:30

תגיות: פסיכדליה, פסטיבל אוטופיה, בזאר הרעיונות

הערב, במסגרת פסטיבל הקולנוע הבינלאומי אוטופיה - למדע בדיוני, יתקיים אירוע של "בזאר הרעיונות" בנושאים פסיכודליה, פופ ומוזיקת העתיד.

ירצו:

בועז כהן על  "רוק בחלל - מסע אל המוזיקה המתקדמת וספרות המד״ב בין 1964 ל- 1979" - בין 1967 ל-1977 זכו המדע הבדיוני והרוק המתקדם לפריחה חסרת תקדים. על רקע עשור של גילויים והתפתחויות, נפתח מקום לספרות ומוסיקה שביטאו רצון לגילוי עולמות חדשים ואחרים.

תומר ליכטש על "אל תיעוד- הטכנולוגיה של הרעיון אצל דוד אבידן" - על אינסטגרם, דוד אבידן, ביטויים גרפיים וטיפוגרפיים לא מודעים לעצמם ונושאים משיקים.

נעמי מיכאלי על "מדענים משוגעים, מיניות וחייזרים בסרט "ליקויד סקאי"- הסרט (1982) מתאר את סצנת האנדרגראונד הניו-יורקית ספוגת הסמים והסקס דרך סיפורה של דוגמנית-על שצלחת מעופפת נוחתת על גג הלופט האופנתי שלה. האם מדובר בקלישאות או ייצוג מורכב של הלא נודע?

אלון קפלן על "מוזיקה אדפטיבית, אינטראקטיבית,דינאמית, פרוסידוראלית, והעיקר לא לינארית" - בהרצאה יוצג תחום המוסיקה הלא ליניארית שנעשה בו שימוש רב במשחקי מחשב בכדי לייצר חוויה שונה בכל משחק. יבחנו אפשרויות יישום של טכניקות אלו בעולם שמחוץ למשחקי המחשב. האם זוהי מוסיקת העתיד?

תגובות