מדריך

Solid Steel in Tel Aviv

חגיגות 25 שנה לתוכנית הרדיו סוליד סטיל עם תקלוטים של די ג'יי פוד ו- DK לצד נדב רביד ודיגיטל מי

פסאז', אלנבי 94, תל אביב, 04-09-2014 22:30

תגיות: נינג'ה טיון, Ninja Tune, DJ Food, פסאז', DK, solid steel

נינג'ה טיון, בשיתוף פסאז' ו"הקצה", בערב חגיגי שייתן 25 שנים לתוכנית הרדיו סוליד סטיל.
בשנת 1988, בשנה שבה קיץ האהבה האנגלי הפך לנקודת ציון בהיסטוריה של המוזיקה האלקטרונית, עלתה לאוויר לראשונה תכנית רדיו שקיבלה את השם Solid Steel. השם היה מחווה ליצירת הקאט אנד פייסט הקלאסית של גראנד מאסטר פלאש - Adventures on the Wheels of Steel, ומיקם את מאט בלאק וג׳ונתן מור - הצמד שנקרא גם קולדקאט - כממשיכי הדרך של חלוצי ההיפ הופ, אל טריטוריות אלקטרוניות חדשות.
תכנית הרדיו ההרפתקנית, ששודרה אז בתחנת הרדיו הפיראטית Kiss FM, הפכה במהרה לרבת השפעה, ולמודל לחיקוי לעשרות תכניות רדיו ופודקאסטים המשודרים היום.
קולדקאט, אליהם הצטרפו אחר כך DJ Food ו-DK, ערבבו תמיד את הקטעים הכי חדשים, הצלילים הכי חדשניים, עם שליפות מפתיעות מההיסטוריה של המוזיקה.
DJ Food ו-DK אוחזים בהגה התכנית עד היום, ויגיעו לראשונה לישראל לתקלט ביחד, אחרי שכל אחד מהם היה כאן לבד כבר כמה פעמים. DJ Food הוא אחד הפרוייקטים הותיקים בנינג'ה טיון, ומי שנותר היום מאחורי הכינוי הוא Strictly Kev, שלצד קולקאט, נושא את הדי-אנ-איי הנינג'ה טיוני בצורתו הנשגבת ביותר. DK, עוד לוחם נינג'ה ותיק, עשה לעצמו שם בעיקר כדיג'יי, וראוי לציין גם את הסטים האודיו ויזואליים פורצי הדרך שלו.
התכנית נכנסה כבר אל שנתה ה-26, עם תחנות רבות בעולם שמשדרות אותה בסינדיקציה, לרבות קול הקמפוס (106fm) בישראל, והיא ממשיכה עם אותה תנופה וסקרנות, גם אם כבר מזמן אינה היחידה מסוגה. סוליד סטיל הפכה גם לסדרה של שבעה אוספי מיקס שיצאו מבית הלייבל נינג'ה טיון, וסדרה של מסיבות מסביב לעולם.
רשימת האורחים של התכנית היא אינסופית וכוללת, על קצה המזלג, את פור טט, סקרים, דיג'יי שאדואו, בונובו, חואן אטקינס, דה לה סול, האורב, קני דופ, לורן גרנייה, דייויד אקסלרוד, פיוצ'ר סאונד אוף לונדון, דיפלו, האדסון מוהוק, קיד קואלה ורבים רבים אחרים.
הקשר הישראלי של סוליד סטיל החל ב-1997, כשנדב רביד הביא את הותכנית לשידור בסינדיקציה ברדיו תל אביב (102FM), מיד אחרי תכניתו שם אז, ש.ל.ג.
לימים, כחלק מהצמד Polar Pair, הוא היה הישראלי הראשון שהוזמן להכין סט לתוכנית. מכאן, רק טבעי שאת החימום המקומי יספק רביד לצידו של שי ליברובסקי, א.ק.א דיגיטל_מי, אולי מעריץ מספר אחת של קולדקאט במזרח התיכון.

היכנסו לאווירה:

תגובות