מדריך

its Ivan Smagghe

די ג'יי הטכנו הפריזאי איוון סמאג' חוזר לתל אביב. יחממו: אליעזר פרץ, MiddleSkyBoom ואוריה קלפטר

בית מעריב, מנחם בגין 51, תל אביב, 10-02-2017 23:00

תגיות: ניוז, Ivan Smagghe, News, איוון סמאג׳, בית מעריב

 Ivan Smagghe::

בדיוק לפני עשר שנים, יצאה לאור יצירת המופת "כיצד להרוג את הדיג'י". אלבום המיקס האגדי של איוואן סמאג', שלימים יצית את המהפכה המוזיקלית הגדולה הבאה של סצינת המוזיקה האלקטרונית. איוואן, אנטי-גיבור מוחלט לתרבות המועדונים דקה לפני, מוכתר כאלוהי אומת הדאנס החדש מיד לאחר מכן. העובדה כי הוא חמוש בלוק נרקוטי ושיער גולש המדמה את ישו, רק תרמה לבסס את העובדה הזאת בעולם. איוואן הוא לא רק הפייבוריט הפרטי שלנו, הוא בעיני רבים נחשב לאחד מהתקליטנים הגדולים בהיסטוריה - ובצדק. קשה לחשוב על עוד תקליטן במעמדו, שהנהיג מהפכה מוזיקלית משמעותית כל כך בעולם. איוואן הוכיח יותר מכל דיג'י אחר, שמוזיקת מועדונים חדשנית, איננה נשפטת על פי תאריך הוצאתה לאור. נהפוכו. אלו דווקא התקליטים העתיקים, המוזרים והנדירים יותר אצלו שיכולים להפוך מסיבה, לערב מכונן מוזיקלית

בשנים האחרונות, מאז הפסיק את פעילותו במסגרת "בלקסטרוב", איוואן לא נח לרגע. הצלחתו האדירה של בלוג המוזיקה שלו "A Few Things from Ivan Smagghe", הובילה את דרכו לרצועות שידור קבועות ברדיו 6 של ה-BBC, תכנית ברדיו נובה הפרזיאי וכמובן תקלוטי-קבע בערבי הקאלט שלו עם אנדרו וותרהול ברחבי העולם. יחד עם טים פאריס, כ-Its A Fine Line, הוא מפיק, ממקסס ואף מלחין מוזיקה מקורית - עבור מגוון רחב מאמני הלייבל המשובח שהוא מנהל לצידה של קלואי - Kill The DJ Records. הפרוייקט האחרון שהפיק וניגן בו, הוא למשל אלבומם המשובח של Battant, שהוכתר ע"י מגזין Wire כאחד מאלבומי הפוסט Pאנק המשובחים של השנים האחרונות.


גם מבלי לציין את אלבומי הפאבריק, באאגט-אאוט או לייב אט רוברט ג'ונסון שלו, ברור כבר מזמן שאיוואן סמאג' הוא אחד מקובעי הדעת המשפיעים ביותר על עולם המוזיקה האלקטרונית. כיוצר וכדיג'י, איוואן הצליח להמציא את עצמו מוזיקלית מחדש ולהוכיח בפעם המיליון שהוא תמיד יהיה ארבע צעדים לפני כולם. לבחור אורח ראוי אחד, לחגיגות חמש שנים לניוז - זה לא קל. מתוך רשימת יוצרים ודיג'יאים משפיעים כל כך כמו דניאל אייברי, אופטימו, פאצ'נגה בויז, מייקל מאייר ואחרים שייבאנו ארצה, רק על איוואן לא היה ולא יהיה אף ויכוח.

 

כנסו לאווירה:

Ivan Smagghe-Off Radio 3-DAB-28-06-2014 by Mixing.Dj Livesets on Mixcloud

 

תגובות