מדריך

TIGA+ GERD JANSON

ערב של טכנו אירופאי חריף וצבעוני עם די ג'ייז TIGA ו- GERD JANSON

בלוק, סלמה 157, תל אביב, 09-10-2014 23:30

תגיות: בלוק, TIGA GERD JANSON

TIGA::
אם לשפוט על פי הריליס החדש שלו, "בוגאטי", הלהיט הממכר ביותר ששמענו מבית היוצר של הגאון הקנדי כבר לא מעט שנים, זהו בהחלט הזמן של טיגה. בוגאטי היתה יצרנית רכב צרפתית יוקרתית שפעלה בין השנים 1909 ל-1947 והתפרסמה בכך שייצרה כמה ממכוניות הספורט המהירות ובעלות העיצוב היפה ביותר בעולם. האם מדובר בדימוי המרמז על תעשיית הרכב של דטרויט, בקטע שאכן נשמע לעיתים כמו פגישה בין מודל 500 ודריק מאי הצעיר במעלית חשוכה בדרך להופעה חיה של קראפטוורק ב-1985, או שאולי הכוונה היא למשהו אחר לגמרי (תקראו את הקומנטס ביוטיוב כדי לקבל מושג)?
אם ניתן היה להשתמש בשם התואר "משעמם" בתור מחמאה, זו היתה המילה שהיינו בוחרים כדי לתאר את הקו המלודי הצחיח והקודר המעטר את הקטע, בעוד מעל נשמע קולו המאנפף והקאמפי של טיגה אומר משהו על בחורה ששואלת אותו במה הוא נוהג. אתם כבר יכולים לנחש את התשובה..
בהאזנה ראשונה, זה נשמע די נורא. כמו נסיון שלא צלח להלחין משהו מוזיקלי, בתווים חצי מזוייפים, וזה גם חוזר על עצמו שוב ושוב ושוב, כמו מכונת משחק מקולקלת של סופר מריו, אבל למרות זאת, מאז השמעת הבכורה העולמית של הקטע, בפסטיבל גלסטונברי לפני שלושה חודשים, הוא מנוגן באדיקות בסטים של תקליטני-על כמו דיקסון, מייסאו פלקס, סול קלאפ, 2 מני די.ג'ייז, היידי, פליקס דה האוסקט ואחרים, והפך לאחד מהקטעים המדוברים (והממכרים) ביותר בסצינה.

GERD JANSON::

הוא מחזיק ברזידנסי בשלושה מהמועדונים הטובים ביותר בעולם, הרוברט ג'ונסון באופנבך, הפנורמה בר בברלין והטראו באמסטרדם, ובתוך מי שחוזר בפעם השלישית לבלוק, הוא קרוב למעמד דומה גם אצלנו, הוא גם הבעלים של Running Back, אחד מהלייבלים האיכותיים והמוערכים ביותר בתעשייה, אבל למרות כל זאת, אולי בגלל השנים בהן עבד כעיתונאי מוזיקה ב-Groove Magazine הגרמני, וכמראיין הרשמי של הרדבול מיוזיק אקדמי, נדמה שגרד יאנסן הוא בנאדם שמרגיש בנח בעיקר מאחורי הקלעים, והתואר "הדי.ג'יי של הדי.ג'ייז", שהוענק לו על ידי עשרות תקליטנים גדולים שלא הפסיקו לספר לנו ולמועדונים אחרים ברחבי העולם, בעיניים נוצצות, עד כמה הוא טוב באמת, פשוט מתאים לו. 

יחממו: עמיחי מטיאס, די אפלברג ויוגו.

כנסו לאווירה:

תגובות