מדריך

THIS IS SEBO K

אחד מהדי ג'ייז הנחשבים בברלין, מגיע לערב של האוס יצירתי ומקורי. יחחמו: אוריה קלפטר וסטפן בזבז

בוטלג, קינג ג'ורג' 48, תל אביב, 18-07-2014 23:00

תגיות: אוריה קלפטר, בוטלג, סטפן בזבז, SEBO K

 SEBO K::

סבסטיאן קלופט (סבו קיי), הוא ללא ספק אחד התקליטנים והיוצרים המשפיעים ביותר על סצינת ההאוס של ברלין. מאז שהוכתר כתקליטן הבית של מועדון הווטרגייט ב-2002, הוא הפך את ליין המסיבות שלו "סבו קיי וחברים" לאחד הפופלאריים והאהובים בתולדות העיר. מעמדת הרזידנט וניהול הקו המוזיקלי של המועדון, סבו התפרסם במהרה כדיג'י בעל בשורה מוזיקלית חדשה. במהלך הסטים שהפכו ארוכים יותר ויותר במסיבותיו, הוא החל לשלב ביד אמן מינימליזם עכשווי, האוס עמוק, טכנו דטרויטי וקלאסיקות משיקאגו. 
אבל לא רק כדיג'י אקלקטי ונועז של האוס וטכנו, סבו קיי התפרסם. ב-2005 הוא חונך את הריליס הראשון שלו כיוצר בחברת התקליטים החדשה (דאז) "מובילי" של אנייה שניידר. "Too Hot", הריליס הראשון של סבו קיי בלייבל הופך לטראק שמנבא בשורה. מובילי קוראים תיגר על צלילי האלקטרו-קלאש של העונה הקודמת ומבשרים על תחייתו של צליל ההאוס החדש של ברלין.

שנה לאחר מכן, סבו קיי מפגיז בעוד להיט - "Moved" בו גם מתארח בקולו ההומו-אירוטי, הדיג'י והיוצר המוערך Prosumer. "מובד" הוא הטראק שבישר על ניתוק סופי מצלילי האלקטרו-קלאש והאסיד כשהוא צולל עמוק אל תוך ההוויה הדיפ האוסית של ברלין וקלן כפי שתתגבש מעתה ועד מפץ הפנורמה-בר הגדול. מאותו רגע והילך, מובילי בהנהגתם של סבו קיי ואניה שניידר הופכת לחברת התקליטים הלוהטת של התקופה. בין האמנים שמוצאים בה בית ניתן למנות גם את Pan-Pot, GummiHz, Rodriguez Jr, Ray Okpara ורבים אחרים. סבו קיי עצמו, מוכתר כאחד היוצרים הנחשבים בתעשייה ועל כן הופך לרימקסר מבוקש. בין האמנים להם התבקש להעניק רימיקס אפשר למנות את רדיוסלייב, אפדמין, וויל סול וסטפן בודזין.

כיוצר סבו ידוע כאמן שלא ממההר לשחרר סינגלים. יתרה מכך, למרות פופלאריות הפורמט בשנים האחרונות, סבו קיי מסרב גם עד כה להוציא אלבום אמן כיוצר. הוא מספר בראיונות על סלידתו ממפיקים שממהרים למכור את מרכולתם הממוחזרת ולא מחפשים להתחדש. בתעשייה משתנה תכופות כל כך, נדיר שיתקיים יוצר כמו סבו קיי אשר מוציא סינגל חדש אחת לשנה. מ"Ranch Relaxo" דרך "Diva" או "Mr Duke", סינגל חדש של סבו קיי לא תמיד מובטח להיות להיט ענק, אבל תמיד נשמע רחוק שנות אור מכל דבר קודם שהוא עושה.
 

סבו קיי מגיע לתל אביב, רגע אחרי פסטיבל הסונאר, יהיה זה ביקורו השלישי בישראל, אם כי הראשון על עמדת הבוטלג.

יחממו, המקומיים: אוריה קלפטר וספן בזבז.

הנה טעימה מסבו קיי:

תגובות