מדריך

ניל יאנג בישראל

מוזיקאי הרוק-פולק המוערך בהופעה עם להקתו המיתולוגית ה"קרייזי הורס" ***נדחה***

פארק הירקון, תל אביב, 23-02-2014 21:00

תגיות: ניל יאנג, פארק הירקון

NEIL YOUNG::

ניל יאנג הופיע בישראל לפני כשני עשורים עם חברי להקת פרל ג'אם וכעת חוזר גלדיאטור הרוקנרול הגדול עם מרכבת הסוסים המשוגעים שלו למופע שכולו רוקנרול לווריד.
כבר 45 שנה שניל יאנג מנהל את אחת הקריירות המפוארות ברוקנרול, ותוך כדי תנועה תמיד מקפיד להישאר נאמן לעצמו ולמוסיקה.בין אם בדשדוש אל תוך מוסיקת הקאנטרי האמריקנית, מופעים אקוסטיים מרגשים, או מופעי גיטרות רוק רועשות ובועטות, ניל יאנג היה עקבי בעיקר באלמנט ההפתעה, וסחף אחריו מעריצים ומוסיקאים כאחד.
מהרגע שפתח ניל יאנג בקריירת הסולו שלו, הוא ביסס את מעמדו כאחד מהיוצרים החשובים, המשפיעים והאידאולוגים ביותר של אמריקה. יאנג חקר סגנונות מוסיקליים רבים ושונים, מבלוז וקאנטרי ועד למוסיקה אלקטרונית, והשפיע על יוצרי רוק צעירים רבים. בין היתר נחשב יאנג לאביהם הרוחני של להקות הגראנג' האמריקאיות של שנות ה-90 – פרל ג'ם, נירוונה, סאונדגרדן ואחרים כולם ציינו את ניל יאנג כהשפעה מרכזית באבולוציה האמנותית שלהם. לאורך השנים הוא לא הפסיק לכתוב, להלחין, להופיע ולהקליט בקצב מסחרר. למעשה, תודות לקצב היצירה המהיר שלו, בידי יאנג מצויה עדיין כמות אדירה של חומר שנכתב על ידו אבל לא הוקלט מעולם.
יאנג פעל בקשת רחבה של סגנונות מוזיקליים מבלדות פולק דוגמת Needle and the Damade Done, דרך המנוני הרוק הענקים דוגמתKeep on Rockin in the Free World, נגיעות בלוז וקאנטרי, ועוד רבים וטובים. 39 אלבומי אולפן, אינספור שיתופי פעולה והרכב אחד שמלווה אותו לסירוגין למעלה מארבעה עשורים – קרייזי הורס.

ניל יאנג וקרייזי הורס – הבסיסט בילי טלבוט, המתופף רלף מולינה והגיטריס פרנק "פונצ'ו" סמפדר הקליטו בשנים האחרונות שני אלבומים חדשים – Americana"" ב- 2012 ו- “Psychadelic Pill” שהועמד לפרס הגראמי בקטגורית הרוק של אותה השנה, ובנוסף הוציא בחודש שעבר את Live at the Cellar Door , אלבום לייב שהוקלט בסדרת הופעות קטנות במדינת וושינגטון ב1970.

הכנסו לאווירה:

תגובות