מדריך

Rhythm & Blues Dance

ערב של מוזיקה קאריבית ומזיזה עם תקלוט של Natty Bo, הופעה של The Boom Boom Boys ועוד שלל אורחים

פסאז', אלנבי 94, תל אביב, 12-07-2014 22:00

תגיות: מיי לורד, עופר טל, פסאז', The Boom Boom Boys, Natty Bo

 Natty Bo::

נאטי בו הוא סוג של אגדה לונדונית/ אייקון אופנה/ טווס אורבני/ צייר- פסל/ אמן/ זמר/ דיג'יי ואיש מסתורין. הוא מלך של סצנה של אנשים שחיים כאילו שעון הזמן נעצר איפשהו על הטיימליין של 1945- 1962. הוא נראה כאילו שלפו אותו מסרט של שנות הארבעים, מעין דמות שהיא שילוב של קאב קאלאווי ופרינס באסטר. הוא משהו בין חתול ג'אז חלקלק של שנות הארבעים מארה"ב לבין רוד בוי של הפיפטיז ג'מייקן סטייל. בלונדון ישנה סצנה חיה ובועטת שמתרכזת סביב ליין מסיבות בשם The Big Ten inch ", דה קילר דילר, דה ביג באמבו, Gaz's Rockin' Blues"ועוד מקומות סוערים.

החבר'ה שם מנגנים רידים אנ בלוז מתקליטי 78" ו- תקליטוני 45" הם מנגנים לרוב גם בוגי ווגי, ג'אמפ בלוז, לא מעט סקא ג'מייקני חריף, קאליפסו, קצת רוקבילי ובוגאלו לטיני מאובק, אנשי הסצנה מגיעים בחליפות שלושה חלקים מחויטות, כובעי מגבעת רחבי שוליים, הנערות בשמלות ערב מהודרות והאווירה לוהטת. נאטי בו הוא סולן של כמה להקות:  Ska Cubano שמשלבים בין מוזיקה קובנית עתיקה, ממבו קומביה וסקא. וגם של הלהקה The Top Cats אולי הלהקת סקא הבולטת ביותר של השנים האחרונות שמופיעים בתור הבקינג בנד של דזמונד דקר (זצ"ל), דריק מורגן, פרינס באסטר, דניס אלקאפון ועוד. חוץ מזה נאטי גם שר בעוד הרכבים כמו היידיש סווינג אורקסטרה שילוב של סווינג ושירי יידיש קומיים, ובעוד הרכב בשם נאטי קנגרו שמתמקד בשירי שנות העשרים, שלושים והארבעים. היה חשוב לנו להביא את נאטי בו כמייצג של הרוח של התנועה הזאת וכאקט חתרני נגד ז'אנרים של החצי השעה האחרונה שנשכחים בסוף ההנגאובר של המסיבה של אתמול בצהריים. נאטי בו יגיע עם אוסף התקליטים שלו שפותח צוהר לעולם נעלם, ונע על הציר הקאריבי והאמריקאי, הוא שר תוך כדיי ונותן צעדי ריקוד שלא היו מביישים את פרד אסטר.

לצד נאטי יופיע ההרכב המקומי  The Boom Boom Boys שינגן שירי רית'ם אנד בלוז משנות ה-50. חלקם מוכרים וחלקם שכבו והעלו אבק במשך עשרות שנים. המוזיקה שהיא האמא והאבא של הרוק'נ'רול, בלעדיה האמריקאים היו שרים שירים ממחזות זמר עד היום. ובסוג של רגע שיא יש דיבור על אירוח מרגש של נאטי בו עם הבום בום בויז.

סקולמאסטר אמן המיקסוסים (עופר טל) יחפור עמוק אל תוך נבכי ארגז התקליטים וישלוף משם נעימות בורלסק רומזניות, בוגי ווגי מנענע, פזמוני רידם אנ' בלוז מתוך תיבות ג'וקבוקס עזובות ועוד מזמורים מימי קדם שמעלים במקרה הגרוע רק חיוך רחב ובמקרה הקיצוני גורמים לנערות לעוף באוויר תוך ריקוד סווינג חסר שליטה.
 

צוות מיי לורד יפתחו את הערב בהפלגה מהמרחב הקאריבי, איפשהו על ציר קינגסטון- מיסיסיפי. על סיפונם רידים אנ בלוז ג'מייקני, כזה שהיה מתנגן בסאונד סיסטמים של אמצע המאה, דיבור גם על סקא מוקדם ומכושף. סט שהיה יכול להישמע בוקע גם מגרמופון בערבות ספאניש טאון בימי המנדט הבריטי.

היכנסו לאווירה:

 

תגובות