מדריך

Tresor Meets Tel-Aviv

Dj Deep, Peter Van Hoesen ושלל רזידנטים המועדון המיתולוגי הברלינאי Tresor בערב אלקטרוני וחגיגי

בוטלג, קינג ג'ורג' 48, תל אביב, 23-05-2014 23:00

תגיות: בוטלג, DJ Deep, Tresor, טרזור, Peter Van Hoesen

Tresor::
עם נפילת החומה ב-1989, בליבו של המטרופולין המזרחי המרוסק של פוטסדאם פלאץ, החלה לפרוח מבין ההריסות סצינת המוזיקה האלקטרונית של ברלין. מה שפעל תחילה בתור ה-"יו.אף.או קלאב", החליף את שמו ל"טרזור" בשל מיקומו הבא של המועדון הראשון המוקדש למוזיקה אלקטרונית באירופה. הטרזור ("כספת" בגרמנית) התמקם במרתף השימש ככספת למה שהיה סניף הבנק הגדול ביותר בגרמניה. בניין הכולבו ובו אותו סניף בנק עצום, התנוסס לגובה של 400 מטרים, עד שקרס לחלוטין במהלך קרבות מלחמת העולם השנייה. שם, עמוק מתחת לאדמה, במבנה פלדה תעשייתי, קם בתחילת שנות התשעים מועדון הטכנו הראשון בברלין.

עם פריחתה המחודשת של ברלין המאוחדת והפופלאריות ההולכת וגוברת למוזיקה אלקטרונית בה, הטרזור כמועדון וסוכנות אמנים, סלל את הדרך למהפכה גדולה. ממסיבות רייב בלתי חוקיות עד למיליון משתתפים במצעד האהבה. ברלין הוכתרה כבירת הטכנו העולמית והטרזור למותג העצמאי הגדול והחשוב ביותר לה.

לא רק בשל היותו מועדון, הטרזור זכה למעמדו המיתולוגי. בניגוד למקובל מאז ועד היום, מהרגע שנפתח לראשונה, הטרזור החל לפעול גם כחברת תקליטים. מאות אלבומים, אוספים וסינגלים יצאו לאור בטרזור בעשרים השנים האחרונות. מה שהוביל אותו להיות אחת מחברות התקליטים המשפיעות והאהובות ביותר בתולדות הטכנו. מסנדקי המולדת דטרויט (חואן אטקינס, ג'ף מילס, רוברט הוד) דרך הפלישה הבריטית (סרג'ון, ג'יימס ראסקין, כריסטיאן ווגל) עד כמובן מיטב התוצרת הגרמנית (בייסיק צ'אנל, פאקו, טי.וי ויקטור). קטלוג הלייבל של הטרזור הוא קרית הותיקן של המוזיקה האלקטרונית. 

 

יתקלטו:

Dj Deep - Deeply Rooted | Tresor - Paris
במהלך כמעט שלושים שנות קריירת תקלוט משגשגת, סיריל אטיין, המוכר יותר בתור דיג'י דיפ, נכח באינספור רגעי מפתח מכוננים עבור תרבות המועדונים. כקול דומיננטי ומשפיע, בדור מייסדי סצינת המוזיקה האלקטרונית בפריז, הוא משמש זה כבר 25 שנה, כיועץ מוזיקלי ותקליטן הבית של ה-Rex המועדון המפורסם ביותר בצרפת. את החיבור התרבותי-מוזיקלי שלו בין קרי צ'אנדלר לבן קלוק, הוא מנהיג בחסות Deeply Rooted, חברת התקליטים המשובחת שלו וערבי התקלוט האקלקטיים והארוכים שלו בטרזור.

Peter Van Hoesen - Time To Express | Tresor - Berlin
לראשונה בישראל, חמוש ב-TR-909 יעלה ויגיע ארצה אחד השמות הרותחים בעולם הטכנו. עם ריליסים משובחים בכל לייבל נחשב מ-CLR של כריס ליבינג עד Ostgut Ton, פיטר ואן הוזן הוא הסחורה הלוהטת בעולם. שלושה אלבומי אמן מופתיים בשלוש שנים וסביבם, מופעי תקלוט משולבי מכונת תופים שהפכו לקאלט. אנחנו מתרגשים מאוד לארח לראשונה את הבלגי שהפך לברלין את הצורה.

והכח המקומי:

Yotam Avni
Deep'a & Biri
Ray Harel

 

תגובות