מדריך

MOMUS IN TLV

המוזיקאי הבריטי ניקולאס קורי, המוכר בעולם בשם הבמה שלו מומוס Momus, במופע בכורה בישראל

אוזןבר, קינג ג'ורג' 48, תל אביב, 07-06-2014 22:00

תגיות: אוזןבר, MOMUS, מומוס

MOMUS::

למומוס קריירה מוזיקלית של כמעט 30 שנה, במהלכן הוציא 27 אלבומי אולפן וחמישה ספרים. את אלבומו הראשון הקליט בסגנון פוסט פאנק וסגנונו התפתח לאלקטרו פופ, בלדות אקוסטיות, אסיד האוס ושלל סגנונות אישיים ולא מוגדרים. שיריו שנונים, מאתגרים, פרובוקטיביים מאוד, בעלי אופי ספרותי ונובעים מעולמו הפנימי הייחודי, עוסקים באוריינטליזם, זהות, אוונגרד, שונות ומיניות.

מומוס נולד בסקוטלנד. בילדותו עבר לגור עם משפחתו ביוון. השם מומוס לקוח משמו של אל הלעג היווני, אל שגורש מהר האולימפוס, בשל מתיחת ביקורת על זאוס. בעשרים השנים האחרונות חי ופועל בלונדון, ברלין, ניו יורק ובשנתיים האחרונות חי ויוצר ביפן.

למרות שהמוזיקה שלו התבססה כקאלט, המון תשומת לב תקשורתית הגיעה אליו ב1998, כאשר הכריז שאלבומו הבא יורכב מפורטרטים אישיים של כ30 אנשים ששילמו לו 1000 דולר כל אחד כדי שיכתוב עליהם שיר. רוב הרווחים שומשו כפיצויים בתביעות משפטיות שהמשיכו להגיע אליו באותה תקופה. תביעה מחברת מישלן על שיר שכתב על הלוגו של החברה - הבובה המתנפחת של מישלן, באלבום "היפופוטמומוס" ותביעה נוספת מהמוזיקאית האמריקאית וונדי קרלוס שנולדה בשם וולטר קרלוס, עליה מומוס כתב שיר שבה חזרה בזמן והתחתנה עם הישות הגברית שלה. 

הקליפים של מומוס ביוטיוב הם סרטים שערך בעצמו והוא עושה בהם שימוש גם בהופעותיו. הוא מלא אנרגיית יצירה שמתפרצת בצורה אקצנטרית על הבמה. 

הנה טעימה:

תגובות