מדריך

OSUNLADE בבלוק

מפיק הדיפ האוס האמריקאי האגדי, בתקלוט בכורה בישראל. לצידו יתקלט איש הטכנו DVS1

בלוק, סלמה 157, תל אביב, 17-04-2014 23:30

תגיות: הבלוק, DVS1, OSUNLADE

OSUNLADE::

עברו הרבה שנים עד שקיבל כריסטיאן וורן את ההכרה הבינלאומית כאחד מהמפיקים החשובים ביותר של סצינת הדיפ האוס המודרנית. המוזיקאי המחונן, שגדל בסנט לואיס, מיזורי, עיר הג'אז והבלוז בה פעלו אמנים פורצי דרך כמו מיילס דיוויס, צ'אק ברי ואחרים, התחיל את דרכו המוזיקלית בגיל שמונה, כשלמד לנגן על הפסנתר ולהלחין שירים מקוריים. בהמשך הוסיף לרפרטואר שלו גם את כלי ההקשה, הגיטרה, הבס והשירה, ובשנת 1988, כשהיה בן 17 בלבד, עבר לגור בלוס אנג׳לס, שם קיווה למצוא את עתידו כמלחין וכמפיק מוזיקלי. במשך עשר שנים הבאות לקח חלק ביצירה של עשרים אלבומי פופ, היפ הופ ומוזיקה לטינית, וזכה בתור מפיק באלבום פלטינה משולש וארבעה אלבומי זהב. הקריירה של המוזיקאי המוכשר היתה בשיאה, אבל משהו הציק לו. משהו היה חסר. והחוסר הזה החל לחנוק את התשוקה שלו למוזיקה.

בשנת 1999 גילה וורן את ה-Ifa, דת אפריקאית קדמונית, המבוססת על הקשר בין האדם לבין הטבע. האיפא, שמקורה בשבטי היורובה של אפריקה, ושהיתה הדת בה האמינו העבדים השחורים בזמן הגלות לאמריקה, מעודדת אינדיבידואליזם והגשמה עצמית, ובהשראתה הוא מחליט לעזוב את תעשיית הפופ ואת חברות התקליטים הגדולות, ולצאת לדרך חדשה, אישית ומיוחדת משלו.

הוא משנה את שמו ל-Osunlade, שם בשפת היורובה שמשמעותו "הלל לאלוהות האיפא", שם באפו נזם אפריקאי ענק, מרחיב את תנוכי אוזניו בעזרת עגילים מסורתיים עצומים, ומקים את הלייבל העצמאי Yoruba Records, דרכו יתחיל להשמיע לעולם את הקול הפנימי שהיה עצור בתוכו עד כה. מספר שנים לאחר מכן, הוא משלים את לימודיו ומוסמך לכהן דת האיפא, ובצעד חתרני נוסף, עוזב את ארה"ב ועובר לגור באי היווני, כדי להעמיק את הקשר שלו עם הטבע ולהגיע לשקט הפנימי שיאפשר לו להתחבר להשראה המוזיקלית אותה הוא מחפש.

כיום, שבע שנים לאחר שעזב את ארה״ב, נחשב אושונלדה לכהן הגדול של הדיפ האוס המודרני, וזוכה להערצה הגובלת בסגידה, במעגלים רחבים ומגוונים של התעשיה. הלייבל שלו, יורובה רקורדס, מוכר כאחד מהלייבלים החשובים והמשפיעים ביותר בתעשייה, והריליסים שהוא רוקח ממרומי הצוקים של סנטוריני, באולפן המשקיף על מימי הלגונה הצלולים, מכשפים מאזינים, תקליטנים ורקדנים ברחבי העולם כולו, עם סאונד ספיריטואלי מהפנט, המשלב אלמנטים אפריקאים שבטיים, עם האוס, סול, ג'אז ואלקטרוניקה טריפית. הוא פרסם שבעה אלבומי אמן, מאות ריליסים מקוריים, שיתופי פעולה ורמיקסים, ועבד עם אמנים מכל קצוות התעשייה, מרוי איירס, ג'יל סקוט ופאטי לאבל, ועד לארט דיפרטמנט, סול קלאפ, די.ג'יי הארווי, ומשפחת אינרוויז'נס.

DVS1::

זאק קוטורצקי, א.ק.א DVS1,  מוציא את המוזיקה שלו בלייבל העצמאי של די ג'יי בן קלוק, "קלוקוורקס". המוזיקה שלו משכה את תשומת ליבו של אגדת הטכנו הדטרויטי, דריק מאי, שהוציא את הריליס הבא של המפיק המחונן, בלייבל המיתולוגי Transmat, והסט שניגן באותה מסיבת השקה כל כך הרשים את קברניטי מקדש הטכנו הברלינאי, שהוא הפך לקבוע על העמדה בברגהיין.


כיום, מחלק DVS1 את זמנו בין בסיס הבית שלו במיניאפוליס, לבין הדירה שהוא שוכר בברלין, מנגן בקביעות בברגהיין, בפאבריק, וביתר מוסדות הלילה האירופאיים החשובים, ונחשב לאחד מתקליטני ומפיקי הטכנו הטובים והמגוונים ביותר בעולם. הסטים הארוכים שלו יודעים להלום עמוק, חזק ומדויק, אבל גם ללטף ולרגש בעת ובעונה אחת, כראוי לז'אנר שנולד לפני כמעט שלושה עשורים בדטרויט, אבל נמצא כיום בשיא פריחתו, עם מיליוני חסידים ברחבי הפלנטה כולה.

הכנסו לאווירה:

תגובות