מדריך

The Brian Jonestown Massacre

להקת הקאלט של אנטון ניוקומב, אייקון הגראז' רוקנרול של העשורים האחרונים, חוזרת לישראל לסיבוב נוסף ובלתי נשכח

בארבי, קיבוץ גלויות 52, תל אביב, 12-09-2016 21:30

תגיות: The Brian Jonestown Massacre, בארבי, המפשעות

הלהקה, שעמדה במרכז הסרט הרוקומנטרי האייקוני "דיג!" ומהווה את אחד מעמודי התווך של האנדרגראונד בעשורים האחרונים, חוזרת לבארבי מגובה בחימום רוקנ'רול ישראלי עדכני ובועט- המפשעות.
הבריאן ג'ונסטון מסאקר ידועה בסגנון הייחודי שלה: תמהיל אקלקטי של בלוז, פולק, שוגייז ורוקבילי מתובל בפסיכדליה שהפך אותה לשם דבר בקרב חובבי הרוק ברחבי העולם. הלהקה מקפידה שנים על הפקה עצמאית ותשוקה בלתי מתפשרת למוזיקה מבלי להיכנע לתכתיביה המסחריים של התעשייה. סולן ההרכב ומייסדו, אנטון ניוקומוב הוא אישיות פולחנית מסעירה ודמות בוערת שתורתו אמנותו. הוא נחשב אחת הפרסונות המוזיקליות הטוטאליות והמוכשרות של שני העשורים האחרונים. 

ה BJM הוקמו בסן פרנסיסקו בראשית שנות ה 90 ושמם מתייחס לגיטריסט הראשון של הרולינג סטונס בריאן ג'ונס ולסיפורה הטרגי של כת "מקדש העם", שפעלה בארה"ב באמצע הקודמת.

הפופלריות של הלהקה המריאה במיוחד לאחר יציאת הסרט הדוקומנטרי שעקב אחר ה-BJM ויריביהם המושבעים להקת "הדנדי וורהולס" במשך מספר שנים והציג את מערכות היחסים המורכבות שלהם בדרך לפסגה. הסרט זכה בפסטיבל סאנדנס ונחשב לקלאסיקת קולנוע דוקומנטרי. ניוקומב עצמו סולד מהסרט שלטענתו מציג אותו באופן לא הוגן.שירם Straight Up and Down מהווה את נעימת הנושא של סדרת המופת Boardwalk Empire.

בשנתיים שעברו מאז הסיבוב האחרון, הלהקה הספיק אנטון להתחדש בלייבל משלו, מוזיקה לפסקול של סרט צרפתי דימיוני ביחד עם הלהקה ואלבום שנכתב במשותף עם הזמרת הקנדית טס פארקס בשם "I Declare Nothing" 

הנה טעימה:

תגובות