מדריך

FEED/ME

פתיחת תערוכת הפופ אפ "FEED/ME" בה יציג אוהד בנית עם תקלוט ערבי וחגיגי של איל שגיא ביזאוי

חשמלית, החשמל 33, תל אביב, 10-04-2014 20:00

תגיות: איל שגיא ביזאוי, FEED/ME, חשמלית, אוהד בנית


בעולם רווי העיצוב של ימינו מרוב עיצוב לא רואים כבר את היער אבל מידי פעם צצים להם עיצובים מרגשים שכל אחד מאיתנו היה רוצה בהם. הרי הבתים של כולנו מורכבים מפריטים שמעבר להיותם יפים או פונקציונאליים הם גם מרגשים וטומנים בחובם איזו מידה של רגש אישי וזיכרונות שבאים עם הפריט ולעתים גם באמירה מסוימת.

אוהד בנית, בוגר המסלול לעיצוב תעשייתי של מכללת "הדסה" בירושלים ומרצה במחלקה לעיצוב תעשייתי ב"מכון אבני לאומנות ועיצוב" הוא מעצב המוצר שעומד מאחורי הסטודיו "Mishmaacool – אל מעצב" סטודיו שעוסק בקו התפר בין אמנות ועיצוב ומעורר דיון בין שתי הגישות תוך כדי יצירת עיצובים של פריטים יומיומיים לבית בגישה שונה, בין אם זה בשימוש בחומרים וטכניקות עבודה ידניות שונות ובין אם בצורת התמחור החדשנית והמעניינת ואפילו המתריסה. 

בתערוכת הפופ אפ הראשונה מסוגה "FEED ME" שתימשך 3 ימים רצופים יציג אוהד את עבודותיו, ביניהם גופי תאורה, כפות, צלחות, שידות ועוד... אוהד יחשוף מול המבקרים והרוכשים את מחירי החומרים של הפריטים המעוצבים ויציג איך לדעתו ניתן להפוך האנד מייד של פריטי ONE OF לסוג של מאס פרודקשן מבוקר במהדורות מוגבלות. 

שיטת המכירה המיוחדת תאפשר לקונים לראות את מחירי חומרי הגלם, שעות העבודה ושאר הוצאות במעין תפריט מפורט ותבקש מהם לשאול את עצמם "כמה שווה רעיון?" 
כך כל לקוח יוכל לרכוש את המוצרים לפי האידיאולוגיה שלו ולפי אמות המידה ותמחור הרעיונות והעיצובים. השיטה הזאת מייצרת שיח בין האמן/מעצב לבין הלקוח ומעלה שאלות מאתגרות על עיצוב, אומנות וקונספט. לאחר תהליך אישי של כל "לקוח ולקוח" (אי נעימויות מלוות בשאלות מעניינות) יוכל הוא לרכוש לעצמו פריט מרגש במחיר שהוא מציב לעצמו כאשר הסכום לא יפחת מעלויות במוצרים השונים המפורטים בתפריט המרכיבים של כל מוצר, כמענה לשאלה הנשאלת: "כמה שווה רעיון"?

תערוכת הפופ אפ תימשך 3 ימים בחלל החדש והמסקרן "חשמלית" ותשלב בין כל הפריטים למכירה גם מוסיקה, אלכוהול, אוכל ואומנות ותהיה פתוחה לכולם בכל הימים. 

תגובות