מדריך

ערב עם Andy Butler

מפיק הדיסקו והפופ-האוס מגיע לתל אביב לתקלוט צבעוני ושמח. יחממו: אליעזר פרץ וקלאצ'קין

פסאז', אלנבי 94, תל אביב, 09-02-2016 23:00

תגיות: פסאז, Andy Butler

 Andy Butler::

המפיק אנדי באטלר, האיש מאחורי ההרכב "הרקולס אנד לאב אפייר"', החל לתקלט עוד כנער חובב מסיבות בעיר הולדתו דנבר, קולורדו, אך כמו כל די ג'י אמריקאי צעיר עיניו היו נשואות אל עבר ה-עיר של המסיבות - ניו יורק. כשהגיע אנדי לניו יורק, החל להיות מעורב יותר ויותר בסצינת המועדונים המקומית, כפרומוטר ומארגן מסיבות, באותה תקופה גם התחיל ליצור את המוזיקה שלו.

ניו יורק של אותן השנים חוותה פריחה עצומה של מוסיקה אלקטרונית חדשה ומסעירה בהובלת הלייבל המשובח DFA. אנדי אסף סביבו חברים ויחד הקימו את ההרכב HERCULES AND LOVE AFFAIR. תוך זמן קצר הוא מצא דרכו אל DFA, שהקים לתחיה את הפוסט-Pאנק והPאנק-Fאנק, והוציא תחת חסותו את אלבום הבכורה שלו, הנושא את שם ההרכב, בהפקה משותפת עם אחד ממייסדי הלייבל טים גולדוורט'י.

האלבום שחזר רוח וצלילים של איטלו-דיסקו, סולפול האוס ושיקאגו האוס מוקדמים והתקבל בהערכה רבה אצל המבקרים והקהל. ההצלחה של האלבום הייתה בעיקר בגלל להיט עצום אחד, שיצא כסינגל הראשון ואשר הושמע אינספור פעמים ברחבי העולם – "BLIND”. בקטע הדיסקו הממכר הזה התארח הזמר אנתוני האגרטי (אנתוני והג'ונסונס) שאחראי במידה גדולה, בזכות ההגשה מלאת הנשמה, להפיכת השיר לקלאסיקה. וכך הפך בטלר למפיק ועורך מבוקש, בין השאר ערך ב2009 את האוסף SIDETRACKED וב2012 אוסף בסדרת DJ-KICKS. 

 
האלבום השני של הרקולס, "בלו סונגס" יצא בתחילת שנת 2011, ובאוגוסט של אותה שנה הוציא את האלבום באריזה מורחבת עם דיסק בונוס של רמיקסים לוהטים. לאחר סיום סיבוב ההופעות של אלבומו השני, באטלר נסע לוינה לחפש השראה לאלבום חדש ומצא את עצמו באולפן מלא בציוד אנאלוגי. כך התחבר באטלר לסאונד מלוכלך יותר, תוך שילוב אלמנטים של האוס וטכנו מאיזור דיטרויט ותוך שילוב כוחות עם מארק פיסטל, מפיק האלקטרוניקה האקספרימנטלית והאינדסטריאל דאנס הותיק, מלהקת CONSOLIDATED. אלבומו השלישי שיקרא The Feast of the Broken Heart, עתיד לצאת תחת הלייבל הפרטי שלו ב26 למאי 2014. סינגל ראשון מתוכו "?Do You Feel the Same" יצא כבר בתחילת מרץ.

 

הנה טעימה:

Scion A/V Presents: Hercules & Love Affair (Andy Butler) Interview from Scion A/V on Vimeo.

 

תגובות