מדריך

שנה לליין ה- SYMBIOSIS

ליין הטכנו חוגג שנה ומארח את די ג'יי RYAN ELLIOT איש הדטריוט טכנו. יחממו: ג'וי ויותם אבני

בוטלג, קינג ג'ורג' 48, תל אביב, 04-04-2014 23:30

תגיות: יותם אבני, בוטלג, ג'וי, SYMBIOSIS, RYAN ELLIOT

RYAN ELLIOT::

מאז שהקדים את גל העלייה לברלין, כשעזב לפני יותר מעשור את עיר מולדתו דטרויט, אליוט ביסס את שמו כאחד הדיג'יאים המשובחים ביותר שידעה תעשיית המוזיקה האלקטרונית לדורותיה.
כיאה וכראוי לנער שהתבגר בצל הולדתו של הטכנו בדטרויט, את השפעתה של עיר המכוניות על המוזיקה של ראיין - אי אפשר לפספס. ברגעי הקסם שלו בפנורמה בר אפשר לשמוע עותק כפול של תקליט של אנדרגרונד רזיסטנס חוזר על אותה לולאה מותחת עד לרגע המתבקש בו הוילונות מוסטים והקהל נטרף. בכל אחת מיצירותיו המקוריות עבור לייבלים אניני טעם דוגמאת אוסטגוט או ספקטרל סאונד שראיין אליוט בעצמו מנהל עכשיו, אפשר לשמוע בין מתכתיות הטקית המשכרת שלו, את אותן הרמוניות סמי-מלנכוליות שמסגירות מאיפה ראיין אליוט בא.

בעידן של אינפלציית יוצרים והכתרות של מפיקי-על מלהיט אחד, ראיין אליוט הוא זן נכחד. למרות הפופלאריות האדירה לה זוכים תקליטיו כיוצר, אליוט היה ועודנו במכוון דיג'י הרבה לפני חשיבותו כיוצר בעולם. מפגש התרבויות המרתק שהוא רוקח מצליל ההאוס הקלאסי-אמריקאי לחוד חנית האלקטרוניקה העכשווית של אירופה, היא שירת הברבור בתקלוטיו של אליוט. מעמד אשר הכתיר אותו כהתקליטן האמריקאי המשפיע ביותר על ברלין בעשור הנוכחי.

יחממו: ג'וי ויותם אני.

 

הנה טעימה מאליוט:

תגובות