מדריך

פסטיבל הצילום הבינלאומי השלישי

הערב תפתח התערוכה Master class – "מרק לוינסקי" שעקבה אחרי חלוקת אוכל יומיומית באזור גן לוינסקי

מתחם היקב, ראשון לציון, 08-04-2014 10:00

תגיות: מתחם היקב, פסטיבל הצילום הבינלאומי השלישי

פסטיבל הצילום הבינלאומי השלישי::

כמו בערים הגדולות בעולם, פסטיבל הצילום הפך לפלטפורמה רב שנתית ומרכזית בתחום הצילום המעניקה במה לצלמים אמנים ולחשיפתם בפני קהל בינלאומי ומקומי. פסטיבל הצילום הבינלאומי #3 יעמוד השנה בסימן נושא "זיכרון צילומי", על כל גווניו ומשמעויותיו.

התפיסה שמציג הפסטיבל היא שהצלם הוא העומד במרכז העשייה הצילומית, מיטב הצלמים הישראליים אצרו תערוכות משלהם ומשל צלמים אחרים שהוזמנו על ידם, לייצר ולהציג את הזיכרון הצילומי כפי תפיסתם, ועשרות רבות של צלמים מהארץ ומהעולם מציגים בפסטיבל את מיטב עבודותיהם.

השנה עבר פסטיבל הצילום ליקבי כרמל ההיסטוריים בראשון לציון, אשר הוקמו ב- 1890 על ידי הברון רוטשילד. היקב ממוקם במבנה ההיסטורי במרכז העיר, לב המושבה, והוא היקב הראשון והוותיק ביותר בישראל, שעדיין פעיל. הפסטיבל יכלול בתוכו שיתופי פעולה רבים ומגוונים מכל גווני הקשת של עולם הצילום. תערוכות ישראליות ובינלאומיות שיציגו צלמים בינלאומיים בולטים ובכירי הצלמים בישראל.

הערב תיפתח התערוכה Master class – "מרק לוינסקי":

משתתפים: גדעון חן, דנה פרידלנדר, יצחק שאול, כרמלה קיט, ניר שכרוף, עוז פלג, שלמה רוזנצוויג,שרה צוויגפרויקט זה של צלמי הMASTERCLASS מייצג את פעילות חברת פלטפורמה ,המאמינה בפעולה אקטיבית מתמשכת, חברתית ואומנותית. צלמי הסדנה ה-11 תיעדו במשך שלושה חודשים את הפעולה החשובה של מרק לוינסקי { חלוקת מרק ומזון למאות אריתראים, סודנים ורבים אחרים על בסיס יומי ובהתנדבות מלאה }את האנשים  שעובדים סביב השעון לאפשר חלוקת מזון זו , הזרים הרבים במצבם הלא אנושי , שטח התחנה המרכזית ובעיקר גינת לוינסקי לצד הפחד המופץ ע"י הממסד והגירוש העומד בפתח , הפרויקט הביא לדיאלוג פורה ומיוחד ולחיבור יוצא דופן בין הצלמים למבקשי המקלט 

תגובות