מדריך

פסטיבל הצילום הבינלאומי השלישי

הערב תיפתח התערוכה "יאנוש קורצ'אק- מקום להיות"

מתחם היקב, ראשון לציון, 07-04-2014 10:00

תגיות: פסטיבל הצילום הבינלאומי השלישי, יאנוש קורצ'אק- מקום להיות

פסטיבל הצילום הבינלאומי השלישי::

כמו בערים הגדולות בעולם, פסטיבל הצילום הפך לפלטפורמה רב שנתית ומרכזית בתחום הצילום המעניקה במה לצלמים אמנים ולחשיפתם בפני קהל בינלאומי ומקומי. פסטיבל הצילום הבינלאומי #3 יעמוד השנה בסימן נושא "זיכרון צילומי", על כל גווניו ומשמעויותיו.

התפיסה שמציג הפסטיבל היא שהצלם הוא העומד במרכז העשייה הצילומית, מיטב הצלמים הישראליים אצרו תערוכות משלהם ומשל צלמים אחרים שהוזמנו על ידם, לייצר ולהציג את הזיכרון הצילומי כפי תפיסתם, ועשרות רבות של צלמים מהארץ ומהעולם מציגים בפסטיבל את מיטב עבודותיהם.

השנה עבר פסטיבל הצילום ליקבי כרמל ההיסטוריים בראשון לציון, אשר הוקמו ב- 1890 על ידי הברון רוטשילד. היקב ממוקם במבנה ההיסטורי במרכז העיר, לב המושבה, והוא היקב הראשון והוותיק ביותר בישראל, שעדיין פעיל. הפסטיבל יכלול בתוכו שיתופי פעולה רבים ומגוונים מכל גווני הקשת של עולם הצילום. תערוכות ישראליות ובינלאומיות שיציגו צלמים בינלאומיים בולטים ובכירי הצלמים בישראל.

הערב תיפתח התערוכה " יאנוש קורצ'אק- מקום להיות":

הצילומים המוצגים בתערוכה זו, הם פרי שלוש שנות עבודה בכיתת בוגרים בני 21-18, בעלי צרכים מיוחדים, תלמידי בית ספר "יאנוש קורצ'אק" בפתח תקווה.
מדיה זו שימשה כלי לביטוי עצמי ופתחה צוהר לעולמם הפנימי והחבוי מעט של הצלמים. בחירת הדימויים היוותה נדבך משמעותי לקראת תהליך הפרידה מהמקום בו בילו שנים רבות וכן אנו מאמינים שברבות השנים יהפכו למרכיב חשוב ב"זכרון הצילומי" שלהם.
אוצרות: כרמלה קיט ויעל יפת.

תגובות