מדריך

פסטיבל הצילום הבינלאומי השלישי

הערב תיפתח התערוכה "המסע שלא נגמר- הקהילה האתיופית בישראל"

מתחם היקב, ראשון לציון , 06-04-2014 10:00

תגיות: פסטיבל הצילום הבילאומי, מתחם היקב, המסע שלא נגמר- הקהילה האתיופית בישראל

פסטיבל הצילום הבינלאומי השלישי::

כמו בערים הגדולות בעולם, פסטיבל הצילום הפך לפלטפורמה רב שנתית ומרכזית בתחום הצילום המעניקה במה לצלמים אמנים ולחשיפתם בפני קהל בינלאומי ומקומי. פסטיבל הצילום הבינלאומי #3 יעמוד השנה בסימן נושא "זיכרון צילומי", על כל גווניו ומשמעויותיו.

התפיסה שמציג הפסטיבל היא שהצלם הוא העומד במרכז העשייה הצילומית, מיטב הצלמים הישראליים אצרו תערוכות משלהם ומשל צלמים אחרים שהוזמנו על ידם, לייצר ולהציג את הזיכרון הצילומי כפי תפיסתם, ועשרות רבות של צלמים מהארץ ומהעולם מציגים בפסטיבל את מיטב עבודותיהם.

השנה עבר פסטיבל הצילום ליקבי כרמל ההיסטוריים בראשון לציון, אשר הוקמו ב- 1890 על ידי הברון רוטשילד. היקב ממוקם במבנה ההיסטורי במרכז העיר, לב המושבה, והוא היקב הראשון והוותיק ביותר בישראל, שעדיין פעיל. הפסטיבל יכלול בתוכו שיתופי פעולה רבים ומגוונים מכל גווני הקשת של עולם הצילום. תערוכות ישראליות ובינלאומיות שיציגו צלמים בינלאומיים בולטים ובכירי הצלמים בישראל.

הערב תיפתח התערוכה "המסע שלא נגמר - הקהילה האתיופית בישראל":

אוצר: אלי אטיאס  משתתפים: קבוצת  JDOCU - אליעזר יערי , אמיר הלוי, בני לוין, כרמל ורניה, , יצחק גורן, עתליה כ"ץ, שי בייליס, תלי עידן,  אלי אטיאס.

בראשית שנת 2013 ממשלת ישראל החליטה להעלות מאתיופיה את כל מי  שהוגדר כיהודי. באותו רגע המסע של יוצאי אתיופיה מגיע לתחנת הביניים שלו: תמה הדרך הפיזית מאתיופיה, ומתחיל המסע בשביל הצר אל הישראליות, מסע שאנחנו מצטרפים אליו שוב, כדי להכיר את התרבות, את השפה, ואת המראה. אנחנו מחפשים את החיבורים שיגשרו על פערי התרבות, ומוצאים את ההיסוס והחשש. באנו מאהבה, והתמונה נחשפה בפנינו במלוא עושרה וכאבה.

 

 

 

תגובות