מדריך

פסטיבל הצילום הבינלאומי השלישי

265 צלמים, 1,000 יצירות, 25 תערוכות , 15 חללי תצוגה באירוע הצילום השנתי. הערב תיפתח התערוכה "הטלוויזיה החינוכית"

מתחם היקב, ראשון לציון , 05-04-2014 10:00

תגיות: פסטיבל הצילום הבילאומי, הטלוויזיה החינוכית

פסטיבל הצילום הבינלאומי השלישי::

כמו בערים הגדולות בעולם, פסטיבל הצילום הפך לפלטפורמה רב שנתית ומרכזית בתחום הצילום המעניקה במה לצלמים אמנים ולחשיפתם בפני קהל בינלאומי ומקומי. פסטיבל הצילום הבינלאומי #3 יעמוד השנה בסימן נושא "זיכרון צילומי", על כל גווניו ומשמעויותיו.

התפיסה שמציג הפסטיבל היא שהצלם הוא העומד במרכז העשייה הצילומית, מיטב הצלמים הישראליים אצרו תערוכות משלהם ומשל צלמים אחרים שהוזמנו על ידם, לייצר ולהציג את הזיכרון הצילומי כפי תפיסתם, ועשרות רבות של צלמים מהארץ ומהעולם מציגים בפסטיבל את מיטב עבודותיהם.

השנה עבר פסטיבל הצילום ליקבי כרמל ההיסטוריים בראשון לציון, אשר הוקמו ב- 1890 על ידי הברון רוטשילד. היקב ממוקם במבנה ההיסטורי במרכז העיר, לב המושבה, והוא היקב הראשון והוותיק ביותר בישראל, שעדיין פעיל. הפסטיבל יכלול בתוכו שיתופי פעולה רבים ומגוונים מכל גווני הקשת של עולם הצילום. תערוכות ישראליות ובינלאומיות שיציגו צלמים בינלאומיים בולטים ובכירי הצלמים בישראל.

הערב תיפתח התערוכה "הטלוויזיה החינוכית", אוצרת: ריאן פרויס::

הטלוויזיה החינוכית מתכוננת כבר לחגיגות היובל ותציג לראשונה עשרות תמונות סטילס נדירות מכל התכניות מכל הזמנים בתערוכה ייחודית לפסטיבל. בין תכניות העבר מהן  יוצגו תמונות: זהו זה, רגע עם דודלי, הילדים משכונת חיים, קרובים קרובים, שערורייה, עניין של זמן, זומביט, תכניות ללימוד אנגלית, הדוברמן החברמן, בלי סודות, קשת וענן, ועוד לצד תמונות מתוך תכניות מלוח השידורים החדש לילדים. גם האבולוציה של קישקשתא הצבר האהוב, תוצג וחוץ מהצבע שקבל עם השנים וקצת מייקאובר נשאר רענן, חוצפן ואהוב, ומגיש עד היום את שידורי הרצף לילדים. התערוכה מעניקה הצצה אל רגעי הקסם של החינוכית, מיום השידורים הראשון לאורך כמעט יובל שנים, ועד היום.

תגובות