מדריך

מלפוף קולקטיב

פרויקט מוזיקלי דוקומנטרי ייחודי, המשלב מסורות מוזיקליות עממיות עם צלילים וטכניקות הפקה עדכניים

קונטיינר, מחסן 2, נמל יפו, 20-03-2014 22:30

תגיות: קונטיינר, נמל יפו, מחסן 2, מלפוף קולקטיב

מלפוף קולקטיב הוא פרויקט מוזיקלי דוקומנטרי ייחודי, המשלב מסורות מוזיקליות עממיות עם צלילים וטכניקות הפקה עדכניים.
התוצאה היא מפגש בין טקסטים, שפות וכלים מוזיקליים בני מאות ואלפי שנים, לבין סאונד אלקטרוני מתקדם ועכשווי. החיבור בין טכניקות הפקה מתרבות הDJ והפופ האורבני עם יצירות מוסיקליות מהאנדרגראונד העולמי, יוצר פסיפס של שפות עתיקות, מקצבים אותנטיים וסולמות נדירים.
על הפרוייקט חתומים שני המוזיקאים שלום מור (זמר, יוצר ונגן כלי מיתר אתניים) ולני בן בשט (מפיק מוסיקלי ומלחין פעיל ומוערך).
השניים יצאו לדרך לפני כשלוש שנים, כשלאורכה פגשו מהגרים ובני עדות ועמים שונים, שעדיין זוכרים את שפת אמם –מגרוזיה דרך פרס ועד טורקיה. בעזרתם חשפו ולמדו את המילים והמשמעויות המקוריות של שירים עממיים עתיקים, והתחקו אחר ההגייה המדויקת של מילותיהם,
רגע לפני שהם נעלמים לחלוטין מנוף התרבות החדשה. חלק מהשירים נשמרו במתכונתם המקורית, בעוד חלקם השתלבו אלה באלה, תוך חיבור של שירים בשפות שונות ומאזורים גיאוגרפיים שונים לכדי יצירה מוזיקלית שלמה אחת.
את השירים מקליטים ומבצעים בהופעות בליווי מגוון מרשים של כלי נגינה מסורתיים אותנטיים כמו טאר פרסי,סאז, דודוק, חלילים פרסים, הודים וערביים, זורנה, גיטרת פאנדורי גרוזינית וכלי הקשה טורקיים, מרוקאים ואלג'יראיים. הצלילים המסורתיים השתלבו בהרמוניה יוצאת דופן עם הכלים ואמצעי ההפקה העדכניים ביותר, ביניהם סאמפלר, מכונות תופים אלקטרוניות וסינטיסייזר moog (שמכוון לנגן ברבעי טונים..). השניים השתמשו בטכניקות הקלטת שירה בהשראת פרנק זאפה ומניפולציות סאונד ומיקס מבית מדרשם של לי "סקראץ'" פרי ו- DJ שאדו.

הנה טעימה:

תגובות