מדריך

Rewind! Mike Skinner + Roni Size

שניים מהגיבורים הגדולים ביותר של המוזיקה האורבנית הבריטית נוחתים בתל אביב לסטים מזיזים ונוטפי ביטים

בלוק, סלמה 157, תל אביב, 21-03-2014 23:30

תגיות: Mike Skinner, הבלוק, מייק סקינר, Roni Size


אם יש דמות אחת שמייצגת את המוזיקה האורבנית הבריטית של העשורים האחרונים מדובר במייק סקינר, המנהיג והלב הפועם של ההרכב The Streets. האלבום הראשון של דה סטריטס הוא מאסטרפיס אמיתי שמשלב בין שלל ההשפעות שביעבעו באותה תקופה ברחוב הבריטי - היפ-הופ, 2 סטפ גאראז', האוס וניצנים של צליל שכמה שנים מאוחר יותר זכה לשם גריים.

תוסיפו לזה את היכולת הפנומנלית של סקינר לספר סיפור בחרוזים ולקחת את המאזין לטיול בנעליו של ה"גיזר" הבריטי הצעיר ותבינו למה האלבום הפך להצלחה בינלאומית אדירה וסימן את סקינר כאחד הקולות החשובים של הדור. לפני שנתיים, אחרי ארבעה (וחצי) אלבומים של דא סטריטס החליט סקינר לפרק את הפרוייקט שהגיע למיצוי ולהתרכז בקריירת סולו כמפיק ודיג'י. בשנה האחרונה סקינר נוסע ברחבי העולם ומשלהב רחבות ריקודים בעזרת ערבוב של כל מה שכיף - קלאסיקות לצד קטעים חדשים, גריים מלוכלך לצד היפסטו האוס מתקתק… מידי פעם הוא גם תופס את המיקרופון ופוקד על הקהל לזוז, איכשהו במבטא הבריטי החזק והקריזמה המתפרצת די קשה להישאר אדיש.

מייק יעלה לעמדה לדי ג'יי סט ומיד אחריו יעלה רוני סייז אחת האגדות הגדולות ביותר של הדראם&בייס, מהפכן מוזיקלי אמיתי, זוכה פרס מרקורי וחלק משושלת של מפיקי ענק שנולדו ופעלו בעיר בריסטול. לקראת סוף שנות השמונים, רוני סייז נזרק מבית הספר והתחיל ללכת למסיבות בית מפוקפקות שערכו בבריסטול באותה תקופה הווילד באנצ' (חבורה שממנה נולדה להקה נחמדה בשם מאסיב אטאק) משם ההבנה שהוא מצא כיוון לחיים הייתה מהירה מאוד. בשני העשורים שעברו מאז רוני סייז היה אחד מנושאי הלפיד של הדראם&בייס, הרבה בזכות אלבום הבכורה המופתי שלו - New Forms. 
רוני סייז היה אחד הראשונים לקחת את הסאונד של התוף והבאס ולחבר אותו ללהקה חיה וכך יצר את רוני סייז&רפריזנט.
בשנת 2000, אחרי ההצלחה המסחררת של האלבום הראשון יצא אלבום נוסף שבו כבר התארחו ווקאליסטים אגדיים כמו זאק דא לא רוש מרייג' אגינסט דא מאשין ומט'וד מן מהוו טנג קלאן. מאז ועד היום רוני ממשיך להיות פורה, מעבר לעשרות הסינגלים ששיחרר וחרכו רחבות ברחבי העולם, יש באמתחתו שישה אלבומים (לבד, לצד רפריזנט וכחלק מפרוייקט נוסף שלו - ברייקביט ארה) ולמרות שהוא כבר בין 45 הוא ממשיך להסתובב ולתקלט ברחבי העולם. לישראל הוא מגיע אחרי טור משותף בארה"ב לצד אושיית הדאבסטפ והבאס - רוסקו.

אל רוני סייז מתלווה הראפר הצעיר שעונה לשם המילולי - Youngman שכבר ביקר בישראל לצד בנגה וזכה גם לשתף פעולה עם אושיות כמו - skream, shy fx , MJ Cole.

 

הנה טעימה:

תגובות