מדריך

חוג התקליט - עידן גבריאל על זיגי סטארדאסט

החוג לתולדות המוזיקה בסדרת הרצאות חדשה של אספני תקליטים על תקליטים בולטים, לצד האזנה לאלבום השלם

רדיו EPGB, שד"ל 7, תל אביב, 17-12-2015 20:00

תגיות: דיוויד בואי, רדיו EPGB, ישיב כהן, חוג התקליט, דנה קלסר


מה זה חוג התקליט? חוג התקליט, כשמו כן הוא: נותן מקום של כבוד לפורמט האמנותי הוא האלבום, ולפורמט הפיזי הוא הויניל. המרצים כולם הם אספני תקליטים לא מבוטלים (=אגרנים), אשר שמור אצלם בלב מקום מיוחד לויניל – כולו! כל הלב, ססעמק!
חוג התקליט ייפגש אחת לחודש בימי חמישי, בביתו הנעים אשר ברח' שד"ל 7 – רדיו EPGB – כאשר בכל מפגש י\תדבר מרצה-אספן\ית על אלבום אחד קלאסי-קריטי-קנוני-מטריף-חושים, שיקר לליבו\ה, ובעצם י\תנסה להכניס אותנו אל תוך האוזניים שלו\ה, האוהבות והמנוסות. נשמע *אלבום מלא* באיכות סאונד אופטימלית (תקליט נקי, פטיפון תקין, מחט סוף, מגבר מוגזם, רמקולים מעולים ואקוסטיקה קאוסטית) ונרגיש לשעה כאילו באנו לסלון של אספן שמדריך אותנו במבוך חריצי התקליט (אני יודע שזה חריץ אחד!). אין וידאו, אין יוטיוב. תקליט.
אגב, יותר מדי מילים נשפכו בשנים האחרונות על חזרת הויניל לחיינו ועל אותו "טרנד" חדש של הצעירים. לא כאן. אצלנו עדיין 1972. 

במפגש הראשון נשמע את סיפור עלייתם ונפילתם של זיגי סטארדאסט והעכבישים ממאדים, אלבומו החמישי של דייויד בואי. נראה לנו אלבום ראוי לספתח. את זיגי ישמיע אחד האנשים היחידים שהחוג נושא אליו את עיניו – עידן גבריאל. עידן הוא אספן ויניל כרוני, שמבלה יותר זמן בתור בדואר מאשר אצל ההורים. הוא האיש שעומד מאחורי הליינים המצליחים של הרדיו – אלקטריק דרימז ודדי קול – בהם הוא חושף לעולם את אהבתו המוכרת לאייטיז ולדיסקו, שני הז'אנרים שמזוהים עמו יותר מכל. אבל בעצם בעצם, עמוק עמוק, בפנים בפנים, עידן הוא ילד גלאם. והגיע הזמן שכולם יידעו את זה. זמן לגלאם, עולם, זמן לגלאם.

תגובות